Звездини бисери – Графичар победом до првог места

36

У викенду за нама, укупно седам селекција из црвено-беле Омладинске школе одиграло је своје мечеве, а сениори Графичара уписали су нову победу у Првој лиги Србије.

Сениорска селекција нашег развојног тима Графичара је савладала екипу Мачве резултатом 2:1, у оквиру 16. кола Прве лиге Србије. Изабраници Марка Неђића су сјајно отворили утакмицу и заслужено дошли до предности у 24. минуту. Бубањ је сјајно испратио контру и упослио Данкана Мекензија, који се одлично снашао, предриблао голмана противника и послао лопту у празну мрежу. Друго полувреме је почело још боље по „љубичасте“, који су дуплирали предност у 49. минуту. Лазић је сјајно пробио по десном боку и оштро центрирао на прву стативу, а разиграни Матеја Бубањ се добро снашао и само „боцнуо“ лопту поред немоћног голмана гостију. Успела је Мачва да смањи у наставку, али су популарни Графоси мирно привели меч крају и уписали нова три бода.

ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ, 16. КОЛО:

1.Графичар – 34 бода, гол разлика 37:18

2.ИМТ – 34 бода, гол разлика 25:12

3.Железничар – 31 бод, гол разлика 24:14

СТРЕЛЦИ: Никола Кнежевић (5 голова), Јован Шљивић, Мирко Николашевић, Андрија Калуђеровић (4 гола).

АСИСТЕНТИ: Никола Кнежевић (6 асистенција), Милош Стојчев (3 асистенције), Јован Шљивић, Марко Ћурић, Филип Касалица, Андрија Калуђеровић (2 асистенције).

Омладинска селекција Графичара је поражена од Бродарца резултатом 2:3, у оквиру 12. кола националног шампионата. У занимљивој утакмици, изабраници Владимира Сандуловића су показали велику борбеност, али нису успели да изборе позитиван резултат. Најистакнутији у редовима „љубичастих“ били су Милан Бајић и Борис Цветковић, који су по једном погађали, док је Никола Мотика забележио асистенцију.

ОМЛАДИНСКА ЛИГА СРБИЈЕ, 12.КОЛО:

1.Партизан – 27 бодова, гол разлика 35:14

2.Чукарички – 23 бода, гол разлика 28:16

3.Раднички 1923 – 22 бода, гол разлика 18:14

5.Црвена звезда – 20 бодова, гол разлика 30:14

8.Графичар – 18 бодова, гол разлика 21:15

СТРЕЛЦИ: Стефан Пиргић (6 голова, Црвена звезда), Милан Бајић (5 голова, Графичар), Давид Ивић (4 гола, Црвена звезда).

АСИСТЕНТИ: Лука Стојсављевић, Лука Бошковић, Стефан Миладиновић (3 асистенције, Црвена звезда), Данкан Мекензи, Милан Бајић (3 асистенције, Графичар).

МЛАЂИ КАДЕТИ:

Црвена звезда – Вождовац 4:1 (Даворин Тошић 2, Алекса Василић, Стефан Столић)

Раднички НБГ – Графичар 0:1 (Урош Милосављевић)

ПИОНИРИ:

Графичар – Зенит 1:0 (Лука Јовановић)

МЛАЂИ ПИОНИРИ:

Црвена звезда – Синђелић 4:0 (Веско Чукић 2, Наум Перовић, Вилијам Милвуд)

ПЕТЛИЋИ:

Црвена звезда – Гардош 3:1 (Лав Радојевић 3)

Претходни текстТри злата за Емилију, Ђуричић најбољи такмичар на Европском првенству