Кошаркашице преко Новосадске ЖКА до трећег тријумфа

74

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су у 3.колу ЖКЛС екипу Новосадске ЖКА у хали „Баскет Сити“ резултатом 84-57 (20-20, 19-11, 27-17, 18-9).

Након победе на старту Еврокупа и велике енергетске потрошње, успеле су изабранице Драгана Вуковића да после нешто слабијег старта утакмице стигну и до треће победе у домаћем шампионату.

Гошће су у првом полувремену пружиле јак отпор, а током првог периода игре, имале и предност до финиша. Серијом 9-0 Новосадска ЖКА је дошла до предности на средино прве четвртине (7-13), па је Драган Вуковић морао да реагује тајм-аутом. Црвена звезда је узвратила истом мером и на уласку у последњи минут имала 20-15, али је после тајм-аута Милана Иванића, Анђела Јекић везала пет поена, уз тројку за 20-20 после првих 10 минута.

На старту друге четвртине Звезда је серијом 11-0 дошла до двоцифрене разлике, и тако преузела контролу над утакмицом. Пуних четири минута су гошће биле без поена, а пуних осам без поена из игре. Софија Ждрња је тројком прекинула пост, узвратила је Невена Наумчев, али су Новосађанке имале активних 39-31 на полувремену.

Новом серијом 7-0 шампионке Србије су имале све у својим рукама, а четвртину завршиле у стилу, три везане тројке у серији 9-0 (Јаковина и две Недељков), и одвеле утакмицу у правцу треће победе. Пред последњих десет минута Звезда је имала сигурних 66-48.

У последњој деоници талентована екипа из Новог Сада је мини серијом, за кратко, смањила минус, али затим нових шест минута нису успеле да постигну кош, до самог финиша. Црвена звезда је серијом 14-0 потврдила победу, а Фостин Аифува поставила коначних 84-57.

Са 11 поена најефикасније су биле Невена Наумчев и Снежана Богићевић, по 10 су убациле Александра Катанић, Милица Бојовић и Фостин Аифува (9ск).

Следи гостовање у Пољској, шампиону Лублину, у оквиру 2.кола Еврокупа. А наредна утакмица у ЖКЛС је управо у Новом Саду, против Војводине 021.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 11 (3ск 1укл), Хал 9 (2ск 2ас 3укл), Чорто (1ск 1ас), Милановић 2 (2ск 1укл), Богићевић 11 (3ск 2ас), Зечевић 2, Катанић 10 (4ск 3ас 5укл), Недељков 8 (1ас 1укл), Бојовић 10 (2ск 2ас 1укл 1блк), Јаковина 6 (5ск 4ас 2укл), Чолић 5 (1ск 7ас 1укл), Аифува 10 (9ск 2ас 3блк). Тренер: Драган Вуковић

Претходни текстПартизан – Црвена звезда Грундфос 35:28 (22:12)