Убедљив тријумф у Суботици пред старт Еврокупа

78

Кошаркашице Црвене звезде убедљиво су савладале Спартак у Суботици 86-44 (18-15, 27-10, 19-6, 22-13) за другу победу у сезони и ЖКЛС.

Тренер Драган Вуковић је одморио Снежану Чолић и Тину Јаковину, прилику су добиле Тамара Чорто, Ана Милановић, Дуња Зечевић и Јована Јевтовић, у равномерно расподељеној минутажи.

Осим у првих десет минута када је Спартак држао прикључак, нису имале проблема шампионке Србије да забележе другу победу. Челси Хал је везаним поенима отворила утакмицу, Спартак изједначио, а Тамара Чорто тројком раздвојила противнике. Поенима Скоти Тере и Маријане Зукановић домаћа екипа се вратила у меч, али су предност после првих десет минута донеле Невена Наумчев и Александра Катанић, 15-18.

И то је било то, Црвена звезда је серијом између две четвртине 9-0, коју су пратиле две мини серије, брзо стекла двоцифрену разлику и одвела утакмицу у свом правцу пред друго полувреме, које је најавила, поново, Александра Катанић, овог пута тројком за крај првог дела, 25-45.

У трећој четвртини Црвена звезда је дозволила противнику само 6 поена, и то у првом делу четвртине, а серијом 13-0 ушла у последњих 10 минута (31-64). Серија је настављена и на почетку последњег квартала до коначних 17-0, а затим је наставила у истом ритму екипа Драгана Вуковића, Тамара Чорто и Нађа Недељков су новим поенима донеле максималну предност 39-86. До краја меча, Спартака је мини серијом смањио на коначних 44-86.

Све играчице су се уписале у стрелце, а најефикаснија са 16 поена у „Дудовој шуми“ била је Челси Хал, пратила је Нађа Недељков са 14, Александра Катанић је убацила 11, Тамара Чорто 9.

Своју другу годину у Еврокупу Црвена звезда започиње утакмицом против Рамат Хашарона у среду у Железнику од 19 часова.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 6 (3ск 6ас 1укл), Хал 16 (3ск 3ас 5укл), Чорто 9 (2ск 3ас 2укл), Милановић 2 (4ск 3ас 3укл), Богићевић 2 (4ск 1ас 1укл), Зечевић 6 (4ск 1ас 1укл 1блк), Катанић 11 (2ск 1укл), Недељков 14 (1ас 1укл), Јевтовић 4 (7ск 1блк), Бојовић 8 (2ск 1ас), Мишељић 4 (3ск 1ас 4укл), Аифува 4 (6ск 1ас 1блк). Тренер: Драган Вуковић