Звезда славила у Љубљани, хет-трик Андрије Шпањевића

81

Хокејаши Црвене звезде остварили су тријумф у свом другом мечу у ИХЛ иги. Они су у Љубљани савладали Славију Јуниор са 3:1 и на тај начин забележили прву победу у сезони.

Сва три гола за црвено-беле постигао је јунак меча Андрија Шпањевић. Први погодак постигао је у самој завршници првог периода игре, а асистент је био Павле Подунавац.

Домаћи су у 36. минуту стигли до изједначења преко Жана Шпари Ленеа, да би Шпањевић поново погодио два минута касније за ново вођство нашег тима, а асистент је овога пута био Марко Драговић.

Почетком треће деонице Шпањевић је поново био стрелац, а до хет-трика је дошао на додавање Драговића и Угљеше Новаковића. Звезда је до краја сусрета сачувала предност и уписала три бода – 1:3.

Наредног викенда хокејаши Црвене звезде ће одиграти свој први меч у Београду, када ће угостити Сисак.

СЛАВИЈА ЈУНИОР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Љубљана – Дворана: Залог. Гледалаца: 75. Судије: Грожник, Арлич, Сној. Казне: Славија 6 минута, Црвена звезда 6 минута.

СЛАВИЈА: Колин, Дукарич, Хумар, Комполшек, Примар, Ситар, Труден, Печник, И.Петронијевич Лепша, Подрекар, Жежељ, Зупанич, Пушењак, Шпари Лебен 1, Стипанич (1ас), Туршич Сечкар (1ас), Загорц, Курет, Т.Петронијевич Лепша, Вахен, Жиберт. Тренер: Горазд Рекењ.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Бетон, Драговић (2ас), П.Новаковић, У.Новаковић (1ас), Подунавац (1ас), Шпањевић 3, Анић, Гвозденовић, Митровић, Младеновић, Николић, Динић, Јовановић, Крављанац, Милошевић, Стојановић. Тренер: Игор Косовић.

Претходни текстЗвездини млади џудисти најбољи на Трофеју Беочина
Следећи текстСрбија шампион света! Вујко: Честитке одбојкашицама, стручном штабу и ОСС-у