Шест чланова Звезде појачало тим АСБ-а на 2. Свесрпском Куп-у

138
Извор: @akpozarevac

Атлетски савези Војводине, Централне Србије, Косова и Метохије, Републике Српке и Београда окупули су се на другом Свесрпском Куп-у на стадиону Карађорђе.

Тим репрезентације Београда појачало је шест чланова Атлетског клуба Црвена звезда.

Иако је готово крај летње сезоне, наши атлетичари успели су да се нађу на подијуму и приреде сјајне трке.

Наталија Грујић наступила је на 800 метара и освојила сребрно одличје у времену 2:14.12.

Њена другарица из групе Мирјане Стојановић, Катарина Милосављевић, надметала се у дисциплини 3000 метара. Била је трећепласирана са 10:20.00.

Трећа чланица нашег клуба, Тамара Ивковић, била је представница у бацању копља. Хицем од 33.27 метара освојила је четврто место.

Три представника и у мушкој конкуренцији.

Златну медаљу освојио је Вељко Недељковић у бацању кугле. Најдаље је кугла летела до 18.12 метара.

Филип Недељковић трчао је на 3000 метара. Резултат од 9:12.49 донео му је бронзану медаљу.

Милош Марковић је освојио бронзу за 400 метара са 49.86 секунди и био члан мешовите штафете 4×400 метара.

Репрезетација Београда била је трећепласирана у укупном поретку.

Честитамо АК Војводина на оствареној победи и сјајној организацији такмичења, као и свим осталим атлетским савезима на учешћу. Ништа мању захвалност не дугујемо и тренерима који одржавају форму свим атлетичарима у једној дугој атлетској сезони.