Црвена звезда одбранила титулу првака Балкана!

134

Рагбисти Црвене звезде освојили су титулу шампиона Суперлиге Балкана пошто су у великом финалу савладали Партизан са 24:18.

Ово је четврта регионална шампионска титула за црвено-беле. У фебруару ове године је играно велико финале за 2021. годину, тако да су наши рагбисти у 2022. години освојили два пехара намењена првацима Балкана.

Црвена звезда је у трилер завршници успела да савлада Партизан и по четврти пут освоји титулу првака Балкана. Била је то врло неизвесна утакмица у којој је Звезда доминирала у првом полувремену које су црвено-бели решили у своју корист са 14:6.

У другом полувремену есејима у 49. минуту и у 69. минуту Партизан је успео да преокрене резултат и да по први пут на утакмици дође у вођство.

У 76. минуту, Денис Ченгај је одлично примио лопту од Војислава Дедића и постигао есеј на свега метар од аут линије за изједначење 18:18. У додатном шуту на гол, Војислав Дедић је из изузетно тешке позиције био прецизан па Звезда на мање од три минута до краја поново води 20:18. Валентино Миловановић је у 80. минуту постигао још један, четврти, есеј за Црвену звезду и донео актуелном шампиону још једну титулу.

Црвена звезда – Партизан 1953 24:18 (14:6)
Велико финале Балканске Супер Лиге 2022. Стадион: ФК Сава 45. Гледалаца: 250. Судија: Ђорђе Дивић (Београд). Помоћници: Слободан Манак, Душан Вирц (оба Београд). Жути картони: Милош Зоговић 48 мин и Данило Косановић 54 мин (Црвена звезда). Јасмин Бибић 44 мин (Партизан1953).

Поени за Црвену звезду: 4 есеја – Петар Милановић 10 мин, Миодраг Томић 32 мин, Денис Ченгај 76 мин, Валентино Миловановић 80 мин. Голови: 4/5 – Војислав Дедић 3/4, Милош Зоговић 1/1.

Поени за Партизан 1953: 3 есеја – Павле Војиновић 19 мин, Велибор Карановић 49 мин и Немања Манојловић 69 мин. Голови: 3/3 Џавид Јашари

Црвена звезда: Милош Зоговић, Валентино Миловановић, Денис Ченгај, Петар Милановић, Александар Штефуљ, Александар Ђорђевић, Војислав Дедић, Урош Мартиновић, Владислав Дедић, Марко Јанковић, Миодраг Томић, Никола Ђурић, Стефан Недељковић. Резерве: Вук Штрбац, Балша Жарковић, Лука Трифуновић, Мирослав Селимовски.

Партизан1953: Павле Војиновић, Немања Манојловић, Енис Бибић, Бранко Чарапић, Лука Ивановић, Џавид Јашари, Александар Павловић, Велибор Карановић, Ђорђе Стошић, Ђорђе Крњета, Страхиња Стојиљковић, Филип Самарџић, Јасмин Бибић. Резерве: Анастас Нешић, Филип Нешић, Дарко Абидиновић, Лазар Бустић.

Спортско друштво Црвена звезда честита рагбистима, стручном штабу и менаџменту РЛК Црвена звезда на још једном изузетном резултату.