Ватерполисти убедљиви у Зрењанину, чекају противника за пето место

96

И у другом мечу доигравања  за пласман од 5. до 8.места Црвена звезда је савладала Пролетер 17:9 (2:2, 6:2, 4:3, 5:2) и чека противника у мечу за 5.место.

Звезда је у Зрењанину играла без Николе Рађена, Ивана Басаре и Богдана Ђурђића. Осим у првих осам минута, није било проблема на базену СЦ „Југ“. Црвено-бели су у другој четвртини преломили утакмицу, а у другом полувремену дошли до коначне разлике.

Најефикаснији са по 4 гола били су Суботић и Тртовић, Радовић, Марковић и Пјешивац су погађали по два пута.

Противник у мечу за пето место биће познат након мајсторице коју у Новом Саду 14.маја играју Војводина и Валис, након што је Валис на базену у Лајковцу савладао Новосађане 13:10 у другом мечу.

У уторак наш тим очекује и последња утакмица у Лиги шампиона у Берлину, против Шпандауа.

ПРОЛЕТЕР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 9:17 (2:2, 2:6, 3:4, 2:5)
Зрењанин, базен: СЦ „Југ“. Судије: Стефановић и Прлић. Искључења: Пролетер 12, Црвена звезда 6. Петерци: Пролетер 1 (1).

ПРОЛЕТЕР: Шанталаб, Чабрило, Трајковић 1, Љубеновић 1, Јањић, Илић 1, Митровић 4, Париводић, Тркуља, Босић 1, Метковић 1, Лазић, Ћировић, Марић. Тренер: Брдарић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић, Гајић, Марковић 2, Суботић 4, Милојевић, Пјешивац 2, Стојановић 1, Тртовић 4, Вукићевић, Гардашевић 1, Радовић 2, Ивановић, Смиљевић 1. Тренер: Савић.

Претходни текстПролетер – Црвена звезда Грундфос 37:36 (19:19)