Насловна Женска кошарка Звезда је у финалу!

Звезда је у финалу!

113

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су Војводину 021 и у другом мечу полуфиналне серије 79-74 (27-18, 18-21, 11-17, 23-18) и пласирале су се у финале плеј-офа ЖКЛС.

Доста сегмената из првог дуела видели смо и у другом мечу у хали у Петроварадину, али су црвено-беле успеле и да по четврти пут у сезони надиграју противнице.

Почетак одличан, у Звездином стилу. После Звездиних 2-5 и прве тројке Милине Мишељић, Војводина 021 је узвратила серијом 5-0 за прво вођство, али је Маша Јанковић предводила Црвену звезду са шест поена у серији 10-0 за 7-15. Уследила је нова серија 9-0, две тројке, и великих +14, разлика коју је Лена Радуловић у самом финишу смањила на 18-27 пред крај првог периода игре.

Лена Радуловић је продужила своју и серију своје екипе између две четвртине до 7-0, а пратиле су је још две серије поена које су Војводину 021 довеле до 29-32 у 14.минуту. Милина Мишељић је била веома расположена у добро познатој хали, где је провела протеклу сезону, и бивше саиграчице нису имале решења за њу. Погађала је у битним моментима друге четвртине и одржавала предност Црвене звезде, коју је потврдила Александра Катанић за 39-45 пред полувреме.

Војводина 021 је наставила у истом ритму и у наставку, добиле су доста на самопоуздању играчице Александра Јовановића. Владана Вујисић и Јована Јововић су довеле своју екипу до 44-45, Јелена Јовановић је тројком одбила налет, али уследила је серија 6-0 за изједначење 51-51. Маша Јанковић је погодила тројку, Жаклина Јанковић узвратила 2+1, а поене Марије Авлијаш анулирала је Лара Радуловић после дефанзивног скока и „coast to coast“ продора за 56-56 пред последњих десет минута.

Новосађанке су новом серијом између две четвртине повеле први пут после пола сата игре 60-56, али је Звезда преко пенала и поена Кендриан Елиот и Милине Мишељић вратила предност. Уследио је период игре кош за кош, екипе су се смењивале у вођству, Јована Јововић је погодила за три из корнера за 71-71 у 37.минуту. У преломним моментима, Звездина одбрана није посустала, а Кендриан Елиот и Милина Мишељић креирале су победничку серију. Мишељићева је погодила из корнера за два на асистенцију Маше Јанковић, а Елиот прво зауставила продор Лене Радуловић на други обруч, а затим тројком потврдила финале за Црвену звезду. Серију 7-0 заокружила је Александра Катанић, која је поставила и коначних 74-79.

Милина Мишељић је најефикаснија са 21 поеном, Маша Јанковић је убацила 18, Кендриан Елиот 15, Александра Катанић 11 (9ск).

Противник у финалу биће Арт Баскет, другу сезону заредом, који је у две утакмице био успешнији од Краљева.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 15 (7ск 1ас 4укл 2блк), Наумчев 1 (1ск 3ас), Чорто, Бошњаковић, Зечевић, Катанић 11 (9ск 6ас 2укл), Јанковић 18 (4ск 4ас), Недељков 3 (2ск 2укл), Бојовић 2 (6ск), Мишељић 21 (1ск 1ас), Авлијаш 5 (1ск 1укл), Јовановић 3 (1ас). Тренер: Драган Вуковић.

Претходни текстСтанковић: Леп резултат, били смо организовани
Следећи текстИза југа Маракане – Звездини бисери предводници кадетске репрезентације