Важна и велика победа у драматичној завршници у Љубљани

65

Кошаркаши Црвене звезде остварили су драматичан и изузетно важан тријумф у дербију 17. кола АБА лиге над екипом Цедевите Олимпије резултатом 83:82!

Одлучујућује поене у серији 8-2 у последња два минута постигли су Холинс и Ивановић.

АБА, 17. коло:
Цедевита Олимпија – Црвена звезда 82:83 (28:28, 15:15, 21:22, 18:18)
Дворана: “Стожице” (Љубљана)
Судије: Томислав Хордов, Игор Драгојевић, Томислав Стапић

Црвено бели су у дворани Стожице показали карактер и чврстину посебно у финишу утакмице у којој су губили 75-80 (посед Цедевита Олимпије) али су захваљујући минијатурама Ивановића и Холинса стигли до изузетно важних бодова и остали усамљени на врху табеле са скором 14-1.

Најефикаснији код црвено-белих био је управо Холинс са 18 поена, Волтерс је додао 14, Лазић 11 а Калинић 10.

У Љубљани је виђена врло изједначена утакмица која је оправдала епитет дербија, а осим уводног периода у коме је Цедевита Олимпија повела 27:18, а црвено-бели одговорили серијом 14-1, виђена је велика борба.

У другом полувремену (прво завршено 43-43) Црвена звезда је у два наврата долазила до плус 5 и плус 7 (након серије Калинића), али велика борба остала је у сенци свега виђеног у последња два минута!

Након тројке Ферела (80:75), Блажић је имао шут за три и вероватно победу у овом дербију, али је уследио фантастичан одговор нашег тима: Тројке Ивановића и Холинса, након тога и блокада Амриканца, па умешно изнуђен фаул Ивановића и погођени пенали за серију 8-2 у последња два минута. Покушај Ферела за три поена остао је на обручу, а бодови који ће много значити Црвеној звезди у даљем току такмичења крећу за Београд!

Црвена звезда: Волтерс 14, Давидовац 4, Митровић 4, Лазић 11, Калинић 10, Добрић 7, Холинс 18, Ивановић 7, Марковић 0, Вајт 4, Кузмић 3, Цирбес.

Цедевита Олимпија: Пулен 0, Ферел 10, Еџим 10, Душчак, Мурић 8, Огуст 13, Блажич 21, Данеу, Хоџић, Шчука, Омић 12, Драгић 8.

Одмах по завршетку утакмице у Љубљани, црвено-бели крећу за Београд, а већ у среду у раним јутарњим часовима путују за Атину и меч Евролиге са Олимпијакосом.

Наредни меч регионалне лиге Црвена звезда у Београду игра против Морнара (недјеља 17 часова).