Повратак на терен и пораз у драматичној завршници у Лиону

82

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у 22. колу Евролиге на гостовању Асвелу резултатом 69-67 (11-17, 14-18, 24-13, 20-19).

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Огњен Добрић са 20 поена, Ерон Вајт је такође био двоцифрен са 12 поена.

Дворана: “Астробал” у Вилебану
Судије: Луиђи Ламоника, Емилио Перез, Василики Царуча

Био је то први меч црвено-белих после 19 дана паузе и утакмице у Сплиту, а у европском такмичењу први у 2022. години, 22 дана од дуела против Зенита.

Црвено бели су изузетно чврсто отворили утакмицу и дозволили ривалу да убаци само 25 поена (на полувремену је било 35-25 за екипу Црвене звезде), али је у трећој деоници виђена другачија слика. АСВЕЛ је подигао ниво игре у нападу, и убацио је 24 поена, па је пред последњих 10 минута Асвел преокренуо и повео резултатом 49-48 (деоница 24-13 за домаћи тим).

Ушло се у резултатску клацкалицу, у којој је на једној страни тројку погодио Стразел, а на другој поново Добрић и тиме је одржавао Звезду у минималном вођству.

Ипак, у самој завршници, Асвел је преко Џејмса Гиста и бољој игри под обручима успео да дође до минималне и важне предности. Велики хендикеп за црвено беле било је и одсуство Николе Калинића у завршници (пет фаулова), а у последњем нападу Добрић је покушао тројком да донесе победу црвено белима али није успео…

Асвел: Џонс 17, Кауди 2, Лакомб 17, Дио 3, Најт 4, Рисачер, Гист 9, Фал 4, Осетковски 7, Стразел 5, Адетокумбо 1.

Црвена звезда: Волтерс 4, Давидовац 2, Митровић 9, Лазић 2, Калинић 9, Добрић 20, Холинс 5, Ивановић, Марковић 2, Вајт 12, Кузмић 2, Цирбес.

Екипа Црвене звезде у наредом колу гостује екипи Олимпијакоса, а право из Француске путује у Љубљану где је очекује дерби меч регионалне лиге са Цедевита Олимпијом.