Војводина – Црвена звезда Грундфос 33:24 (16:11)

123

У последњем колу групне фазе АРКУС лиге, у Новом Саду, Војводина је савладала Црвену звезду 33:24 (16:11).

Црвено-бели су у последњој утакмици године наступили без Мирка Ђуровића, Драшка Ненадића, Радисава Лаковића и Александра Атанасова.

И добро су ушли у меч, стекли 1:4 на старту, одржавали разлику, али је Војводина успела постепено да мини серијама изједначи (8:8, 17.минут), а затим и у финишу првог полувремена стекне пет голова предности пред наставак.

У другом полувремену Новосађани су имали контролу над утакмицом, већ у 41.минуту имали двоцифрену разлику (24:14), и контролисали разлику до краја утакмице.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Лазар Петровић са 4 гола, по три су постигли Виктор Матичић, Ђорђе Мајес, Немања Јовић и Михаило Шљукић.

Црвена звезда ће такмичење наставити у плеј-ауту, у који преносу 6 бодова, а противници ће бити Пролетер из Зрењанина, Мокра Гора, Спартак из Суботице и нишки Железничар.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА Грундфос 33:24 (16:11)
Нови Сад, хала: СЦ „Слана бара“. Гледалаца: 150. Судије: Душан Стојковић (Ниш) и Ненад Николић (Лесковац). Искључења: Војводина 8, Црвена звезда 2 минута. Седмерци: Војводина 5(4), Црвена звезда 3(3).

ВОЈВОДИНА: Куртеш, Милић 3, Мирковић, Прибак 2, Оцвирк 7(1), Вуковљак 1, Веркић, Жмавц, Миленковић, Подунавац 1, Рађеновић 4, Ратковић 3, Кљајић 8(3), Буњевчевић 4, Шотић 1, Бедуи. Тренер: Борис Ројевић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА Грундфос: Хорват 3, Симић 1, Јовић 3(1), Гемаљевић, Мајес 3, Матичић 3(2), Благојевић 2, Брети, Маринковић 1, Кикановић 2, Вучићевић 1, Шљукић 3, Петровић 4. Тренер: Антон Букилић