Звезда убедљива против Бледа

75

Хокејаши Црвене звезде остварили су победу над екипом Бледа резултатом 8:2 у другом делу ИХЛ лиге.

Црвено-бели су прву трећину решили у своју корист голом Павла Подунавца у самој завршници. Гости су стигли до изједначења средином другог периода, али су изабраници Николе Бере имали спреман одговор. Након само два минута на семафору је стајао резултат 5:1. Стрелци за наш тим били су два пута Угљеша Новаковић, а по једном Игор Митровић и Роберт Сабадош. Бохинц је до краја трећине смањио на 5:2.

У последњих 20 минута Црвена звезда је контролисала игру и резултат. Још три пута су Звездини хокејаши савладали голмана Бледа, а стрелци су били Сабадош, Реља Јовановић и Марко Младеновић.

Црвена звезда има скор 1-1 у другом делу такмичења у ИХЛ лиги, а наредног викенда ће гостовати Сиску.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БЛЕД 8:2 (1:0, 4:2, 3:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Недељковић, Николић, Младеновић, Пожар. Казне: Црвена звезда 10 минута, Блед 10 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Бодиш, Драговић (4ас), Лештарић (2ас), Новаковић 2 (1ас), Подунавац 1 (2ас), Сабадош 2, Јанковић (1ас), Митровић 1, Младеновић 1, Шпањевић (1ас), Цвик, Анић, Јовановић 1, Крављанац (1ас), Стојановић, Вуковић, Милошевић. Тренер: Бера.

БЛЕД: Џастин, Ферчеј, Бохинц 1, Јакопич 1 (1ас), Свете Мићић, Тишлар, Ј.Вилман, Арх, Розман, Сођа Залокар, Б.Вилман, Зупан, Ј.Борсе, Т.Борсе. Тренер: Тушек.