Војводина боља од Звезде у неизвесној утакмици

72

У првом колу другог турнира Дунав лиге, који се од петка до недеље игра у Сентешу, ватерполисткиње Црвене звезде изгубиле су од Војводине резултатом 11:9 и тако су претрпеле први пораз у Дунав лиги ове сезоне.

Током већег дела утакмице Звезда и Војводина су се смењивале у вођству, девет пута је било нерешено, да би Новосађанке средином последње четвртине са два гола Лолите Авдић дошле до, испоставило се, коначних 11:9.

У првих осам минута Војводина је четири пута имала минималну предност, али је Звезда долазила до изједначења преко Христине Илић, Иве Лујић и, почетком другог периода, Јане Лујић. Слично је било и у другој четвртини, када су се Новосађанке имале вођство од 5:4, односно 6:5, али је на другој страни два пута погађала Татјана Теодоровић, те је било 6:6 два минута пре краја првог полувремена.

Прво вођство Звезди је донела Јана Лујић минут касније и београдски клуб је имао минимлану предност на полувремену.

Веома изједначена је била и трећа четвртине. Новосађанке су два пута долазиле до изједначења, потом и до преокрета преко расположене Мари Козмо, али је Јана Лујић својим трећим поготком на мечу донела ново, девето изједначење, на утакмици (9:9).

Први пут Војводина је стекла два гола предности средином последње четвртине, када је Лолита Авдић у кратком временском интервалу постгила два гола. Мреже су мировале до краја, па је Војводина остварила победу.

Војводина – Црвена звезда 11:9 (4:3, 2:4, 3:2, 2:0)
Војводина: Травар, Швец 1, Авдић 3, Пантовић 1, Павлин, Шошић, Попов 1, Амилаева, Дамњановић 1, Камзаева, Моћан, Козмо 4.

Црвена звезда: Лазић, Лукић, Ј. Лујић 3, Теодоровић 3, И. Лујић 1, Мамоглу, Миловановић, Шарац, Меса, Илић 2, Тодоровски, Димитријевић, Пејчић.

Дунав лига за ватерполисткиње, Други турнир (Сентеш)