Кадеткиње суверено до шесте победе у низу

57

Кадеткиње ККЖ Црвена звезда мтс наставиле су са убедљивим издањима у Триглав ЖКЛС. У оквиру 6.кола црвено-беле су декласирале Систем 2000 из Смедеревске Паланке: 105 – 39 (25-14, 34-6, 25-9, 21-10).

Гошће су парирале шампионкама Србије у првом делу прве четвртине, када су имале и минимално вођство (8-10), али су црвено-беле серијом 7-0 у наставку, коју је покренула тројком Анђела Данић, сломиле отпор противница и крочиле пут ка новом тријумфу, (25-14). Друга четвртина је донела потпуну контролу екипе Немање Планојевића која је на одмор отишла са високих 59-10.

Друго полувреме је донело потврду Звездине победе, а одлично издање су забележиле Ана Милановић и Тара Дацић. Све играчице су добиле прилику за минутажу у коначном резултату 105-39.

Стандарно најефикаснија је била Ана Милановић са 25 поена (8ск), док се Тара Дацић истакла са дабл-дабл учинком – 17 поена и 11 скокова, а умало је уписала и трипл-дабл, (6 асистенција), уз индекс 36 обе играчице. Јована Јевтовић је уписала 14 поена, Мина Ђурђевић 10, Јулија Матић 9.

После шест одиграних кола само су две екипе несавладане, Црвена звезда мтс и Арт Баскет. Наше девојчице у наредном колу гостују у Србобрану.

ККЖ Црвена звезда мтс: Данић 8 (4ас), Дракул, Зечевић 2, Милановић 25 (8ск), Дацић 17 (11ск 6ас), Јованов 4, Матић 9, Вукша 4, Шћепановић 8, Јевтовић 14, Ђурђевић 10, Стојановић 4.