Убедљив тријумф Црвене звезде над Загребом

94

Хокејаши Црвене звезде убедљиво су савладали Загреб резултатом 12:3 у свом 7. мечу ИХЛ лиге.

Црвено-бели су повели головима Сабадоша и Подунавца и резултатом 2:0 су решили прву трећину утакмице у своју корист. Наставили су са одличном и убедљивом игром и у другом периоду, када су Лештарић, Цвик и Сабадош, својим другим поготком, повећали предност на 5:0. Гости потом смањују преко Јовића, а Драговић се затим уписује у листу Звездиних стрелаца. Убрзо је и Ведлин погодио за Загреб, а до краја друге трећине Јанковић повећава резултат на 7:2.

Уследила је нова серија црвено-белих. Пак у гол гостију смештали су редом Цвик, Драговић, па онда и Лештарић за 10:2. Пет минута пре краја меча Зовко постиже трећи гол за хрватски тим, а до краја меча Црвена звезда је постигла још два гола, а стрелци су били Крављанац и Угљеша Новаковић.

Звездини „оклопници“ се налазе на 2. месту на табели ИХЛ лиге са 15 бодова, 8 бодова мање од водећег Сиска који има два меча више од нашег тима.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЗАГРЕБ 12:3 (2:0, 5:2, 5:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Ђ.Фазекаш, Недељковић, Младеновић, Ђокић. Казне: Црвена звезда 6 минута, Загреб 10 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Драговић 2 (2ас), Јанковић 1 (2ас), Јовановић, Крављанац 1 (2ас), Лештарић 2 (3ас), Марковић (1ас), Милошевић, Митровић, Младеновић, У.Новаковић 1 (2ас), Подунавац 1 (1ас), Сабадош 2 (2ас), Шпањевић (1ас), Стојановић, Цвик 2. Тренер: Бера.

ЗАГРЕБ: Куртагић, Алић, Гвимон, Јовић 1, Кегаљ, Љубичић, Матушко (1ас), Новотни, Радонић, Сркетић (1ас), Станчић (1ас), Тадић, Ведлин 1, Зовко 1. Тренер: Брегант.

Претходни текстЦрвена звезда Грундфос – Раднички Крагујевац 28:29 (18:16)