Тријумф Звезде у Загребу

46

Хокејаши Црвене звезде оставрили су победу резултатом 7:3 на гостовању Загребу у ИХЛ лиги.

Домаћи су боље почели и повели преко Калеба у 12. минуту. Два минута касније Звезда је изједначила голом Угљеше Новаковића. Играло се веома чврсто, а наш тим није могао да пронађе пут до мреже Загрепчана. Ипак, у 35. минуту Марко Драговић доноси предност црвено-белима.

Својим другим поготком у 45. минуту Новаковић повећава вођство Црвене звезде, а пет минута касније Тибор Станчић смањује. У завршници утакмице одбране су посустале. Драговић и Лазар Лештарић погађају за предност црвено-белих од 5:2, а онда Гвимон постиже трећи гол за Загреб. До краја меча још по једном су се уписали у листу стрелаца Лештарић и Новаковић за коначних 3:7.

Хокејаши Црвене звезде су остварили четврту победу и уз два пораза, са 12 бодова заузимају 2. место на табели ИХЛ лиге.

ЗАГРЕБ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:7 (1:1, 0:1, 2:5)

Загреб – Дом спортова. Судије: Мецингер, Грозај, Жиберт. Казне: Загреб 4 минута, Црвена звезда 4 минута.

ЗАГРЕБ: Бујанић, Бабић, Гвимон 1, Јарчов, Јовић, Калеб 1 (1ас), Кегаљ (1ас), Новотни (1ас), Полашек, Сркетић, П.Станчић, Т.Станчић 1 (1ас), Тадић. Тренер: Брегант.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Драговић 2 (3ас), Јанковић, Јеремић, Јовановић, Крављанац, Лештарић 2 (3ас), Марковић, Младеновић, У.Новаковић 3, Подунавац, Сабадош (1ас), Шпањевић (1ас), Стојановић, Цвик. Тренер: Бера.

Претходни текстСрнић: Заједно можемо све