Звездини оклопници савладали Младост

73

Хокејаши Црвене звезде уписали су и трећу победу у ИХЛ лиги пошто су савладали Младост из Загреба резултатом 6:2 (2:0, 2:1, 2:1).

Црвено-бели су први пут успели да убаце пак у гол Загрепчана у 18. минуту преко Андреја Цвика. У самој завршници прве трећине Звездину предност дуплирао је Андрија Шпањевић.

Изабраници Николе Бере су наставили са одличном игром и у другом периоду, а у 27. минуту у стрелце се уписао и Угљеша Новаковић. Осам минута касније свој други гол постиже Цвик и увећава предност нашег тима на 4:0. Убрзо Тони Борић својим поготком враћа наду хокејашима Младости, након чега се на предах отишло са резултатом 4:1.

Црвено-бели су одолевали атацима гостију, а са друге стране су наставили са жестоким нападима који су уродили плодом у 54. минуту када је Марко Драговић савладао Валберга. Само три минута касније Драговић је још једном сместио пак у гол Загрепчана и решио питање победника. Коначан резултат поставио је Бруно Фичур минут касније – 6:2.

Хокејаши Црвене звезде након три одиграна меча имају стопроцентан учинак и већ сутра, у недељу 7. новембра, од 16.15 часова у Леденој дворани Пионир дочекују првопласирани Сисак који има и утакмицу више од наше екипе у групи Југ ИХЛ лиге.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЛАДОСТ 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Ђ.Фазекаш, Недељковић, Дакић, Ђокић. Казне: Црвена звезда 8 минута, Младост 14 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Драговић 2 (2ас), Јанковић (1ас), Јеремић, Јовановић, Крављанац, Лештарић (1ас), Марковић, Милошевић, Младеновић, У.Новаковић 1, Подунавац (1ас), Сабадош, Шпањевић 1, Стојановић, Вдовић, Цвик 2. Тренер: Бера.

МЛАДОСТ: Штимац Ројтинић, Валберг, Борић 1, Церовечки, Чунко, Делић, Дретар, Фичур 1, Ханжек, Л.Крамарић, Н.Крамарић, Премерл, Шакић, Смолец (2ас), Н.Трстењак, Т.Трстењак. Тренер: Смердељ.