Црвена звезда славила у Новом Саду

53

Победом над Војводином у Новом Саду резултатом 3:1 хокејаши Црвене звезде су практично остварили дупли тријумф, јер се овај резултат рачуна и у ИХЛ лиги и у Првенству Србије.

Након јучерашње победе над Медвешчаком (9:3), београдски црвено-бели су забележили још један вредан тријумф. Савладали су новосадску Војводину и истакли кандидатуру за највиши пласман у групи Југ ИХЛ лиге.

Црвена звезда је већ у 3. минуту голом Марка Драговића повела са 1:0. Само два минута касније изједначио је Милош Пушац и чинило се да ће тимови бити врло ефикасни у овом дуелу. Нову предност нашим хокејашима донео је Лазар Лештарић у 14. минуту и од тог тренутка екипе су водиле жестоку борбу, а одбране су биле на висини задатка.

У другом периоду игре није било промене резултата, баш као ни током последње трећине у којој је Звезда имала већим делом играча више. Ипак, Београђани нису успели да пронађу пут до мреже домаћих који су положили оружје у самој завршници меча када је Угљеша Новаковић постигао трећи гол за Црвену звезду и поставио коначан резултат – 1:3.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗвЕЗДА 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Нови Сад – Дворана: Спенс. Судије: Ђ.Фазекаш, Недељковић, Т.Фазекаш, Николић. Казне: Војводина 18 минута, Црвена звезда 8 минута.

ВОЈВОДИНА: Гнип, Падалиста, Бабић, Николић, Н.Пушац, Томашевић, Вучуревић, Бјелогрлић, Бугарски, Марковић, М.Пушац 1, Радосављевић (1ас), Ченгери, Чурћић, Грковић, Јерковић, Мирков, Балабан, Екмешчић, Милојковић, Обрадовић, Вукелић. Тренер: Владан Дроздик.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Драговић 1 (1ас), Лештарић 1, У.Новаковић 1, Подунавац (1ас), Сабадош (1ас), Јанковић, Крављанац, Младеновић, Шпањевић, Вдовић, Јеремић, Јовановић, Милошевић, Стојановић. Тренер: Никола Бера.

Претходни текстСтанковић: Уз овакву подршку можемо све
Следећи текстЦрвена звезда мтс дочекује Мегу (понедељак, 18 часова)