Милосављевић и Вучковић првакиње Србије у кросу

96

Србија је добила нове шампионе за 2021. годину у кросу. Атлетски клуб Црвена звезда више је имао успеха у женској конкурецији и такмичење завршио за две златне и три бронзане медаље.

У соло трци од почетка Катарина Милосављевић освојила је млађесениорску шампионску титулу на 6000 метара у времену 25:44, готово два минута испред другопласиране.

Такође сјајан резултат постигла је млађа пионирка Тара Вучковић, која је деоницу од једног километра претрчала за 3:22. У овој трци Звезда је имала још једну освајачицу медаље, Јана Рајић била трећепласирана са 3:29. У екипном пласману код млађих пионирки тријумфовала је екипа АК Црвена звезда испред АК Нови Пазар и трећепласиране екипе АК Пролетер Зрењанин.

Сјајан повратак приредила нам је Нора Тркља Боца, која је у конкурецији сениорки била трећа са 32:54 на осам колометара.

Милица Томашевић је у трци на 4000 метара освојила бронзану медаљу са резултатом 15:35.