Ослабљена Црвена звезда убедљива на старту сезоне 97-61!

33

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Сплит 97-61 (22-16, 31-12, 22-13, 22-20), у мечу првог кола АБА лиге.

Црвено бели су одиграли добру утакмицу на старту и доминантно стигли до првих бодова и поред чињенице да су били изузетно ослабљени неиграњем петорице кошаркаша (Лазић, Вајт, Добрић, Давидовац, Ускоковић).

Пред 2500 гледалаца црвено-беле су до победе предводили Ивановић са 20 поена и 6 асистенција, Лазаревић са 13, Цирбес са 12 и Холинс и Кузмић са 11 поена.

У екипи Сплита која је заостајала практично од старта утакмице најефикаснији су били Чампара са 10 и Кеџо са 9 поена.

Црвено-бели су изузетно чврстом игром одмах успоставили контролу над утакмицом, погађали шутеве за два и за три у високим процентима, а до потпуне доминације црвено бели су стигли у другој четвртини.

Сјајну епизоду имао је Лазаревић који је брзо убацио 9 поена Ипомогао да наш тим стигне до плус 16, а онда је искочио тандем Калинић-Цирбес па је Црвена звезда уз изванредну игру стигла до плус 25 на полувремену (53-28).

Питање победника практично је решено почетком треће деонице коју је Црена звезда кренула серијом 10-0, а до краја бучна публика у хали Александар Николић видела је мноштво атрактивних потеза и лепу минутажу коју је тренер Дејан Радоњић указао Немањи Поповићу и Марку Гушићу, који су такође зарадили бројне аплаузе на свом дебију у црвено белом дресу на великој сцени.

На крају лепа и убеђива победа на старту нове сезоне 97-61.

Дворана: Александар Николић (Београд)
Судије: Милан Недовић, Денис Хаџић, Стефан Ћалић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гушић 2, Лазаревић 13, Волтерс 10, Митровић 6, Калинић 9, Холинс 11, Симоновић, Ивановић 20, Кузмић 11, Цирбес 12, Поповић 3.

СПЛИТ: Перковић 0, Перасовић 4, Кеџо 9, Руњић 7, Жганец 1, Вуко 5, Чампара 10, Бајо 7, Џонс 6, Меклин 7, Барич 5.

Црвена звезда наредни меч игра у петак против Фенербахчеа у Истанбулу, а друга утакмица у АБА лиги игра се у понедељак против екипе Будућности.