Велико појачање је Црвена звезда добила повратком Славољуба Срнића који је током зимског прелазног рока по трећи пут обукао дрес нашег клуба. Не само што се ради о фудбалеру који се већ доказао код нас, већ је Срнић својим доласком донео нову димензију тиму Дејана Станковића, јер је способан да покрије више позиција, ове полусезоне чак шест.
У првом мандату је само дебитовао за наш клуб, када је црвено-бели дрес обукао на мечу против ОФК Београда, а тада је на терен ушао у другом полувремену као фудбалер који се најбоље сналази на левом крилу. Када је поново дошао у Црвену звезду, код Миодрага Божовића је једнако успешно покривао обе крилне позиције, али се код Владана Милојевића усталио на десном крилу, с тим да је било мечева када је Срнић играо и у централном делу везног реда. Већ тада је наговестио поливалентност, која се код Дејана Станковића у потпуности искористила.
Срнић је у мечу против Златибора стартовао као десни бек, док је рецимо против Милана покривао позицију централног везног фудбалера. Против Спартака у Суботици је на терен ушао као леви бек, против Чукаричког као лево крило, а у мечу са Вождовцем као десно крило. Конкретно, универзалац из Шапца је ове сезоне на 18 мечева забележио три асистенције, а покривао је чак шест позиција – десни бек, леви бек, дефанзивни везни, централни везни, десно крило и лево крило.
СРНИЋЕВЕ ПОЗИЦИЈЕ:
Против Радничког у гостима (централни везни)
Против Спартака у гостима (леви бек)
Против Милана у гостима (дефанзивни везни)
Против Пролетера код куће (лево крило)
Против ТСЦ-а у гостима (десни бек, десно крило и централни везни)
Против Чукаричког код куће (централни везни и десно крило)
Против Мачве код куће (централни везни)
Против Вождовца у гостима (централни везни)
Против Младости код куће (десно крило и леви бек)
Против ИМТ-а код куће (десни бек и централни везни)
Против Напретка у гостима (дефанзивни везни)
Против Партизана код куће (централни везни)
Против Јавора у гостима (централни везни и лево крило)