Пораз некомплетне Звезде у утакмици за заборав

45

Кошаркаши Црвене звезде доживели су пораз од Арманија из Милана са 93:72 у оквиру 32. кола Евролиге.

У празној дворани “Александар Николић” Црвена звезда – Армани 72:93 (12:22, 22:25, 15:28, 21:18).

Екипа Етореа Месине је тако практично осигурала плеј-оф, те пришла на корак од предности домаће терена.

Црвена звезда је лоше отворила утакмицу, до првих поена стигла тек после скоро пет минута и већ је тад постало јасно да ће овога пута без Волдена, Рита црвено-бели тешко стићи до бодова против изузетно расположеног противника.

Црвено-бели су се држали до краја првог полувремена али као да је тројка Кевина Пантера наговестила изванредно друго полувреме Арманија.

У 35.минуту гости који су осигурали плеј оф овом победом, имали су 24 асистенције и само једну изгубљену лопту, уз чак 16 тројки!

Некадашњи првотимац Црвене звезде Кевин Пантер био је најефикаснији у редовима победничке екипе са 23 поена. У екипи Црвене звезде најефикаснији је био Лојд са 22 поена, Добрић је додао 14, а Симоновић и Хол су додали по седам.

Звезда је претпоследња са скором 9-23, док је Армани четврти са учинком 20-12.

Црвена звезда: Хол 7, Лојд 22, Ускоковић 5, Давидовац 2 (6ск), Лазић, Раданов, Добрић 14, Симоновић 7, Јагодић-Куриџа 7, Кузмић 4, Ноко 4.

Црвено-бели у наредном колу, већ у четвртак, дочекују израелски Макаби.