Звезда поново убедљива против Радивој Кораћа

80

Кадетска селекција ККЖ Црвена звезда Комбанк убедљива против ЖКК Радивој Кораћ у 19.колу Триглав лиге, 81-46 (16-14, 23-13, 17-14, 25-5).

Само петнаестак сати после сениорског дуела, у којем су црвено-беле славиле у мајсторици и обезбедиле пласман у финале плеј-офа, на паркет су изашле кадетске селекције два тима, у хали “Радивој Кораћ”. И поново је победила Црвена звезда.

После месец дана паузе условљене здравственим и епидемиолошким проблемима Звездине кадеткиње су одиграле прву утакмицу. То се осетило у првом периоду игре, и у ритму, и на техничком и физичком плану, али су се у наставку консолидовале Звездине девојке и обезбедиле убедљиву, 17. победу.

Желеле су играчице домаће екипе да искористе предност у виду континуитета утакмица у претходних месец дана у односу на Црвену звезду и да наставе серију победа. Са доста енергије су ушле у меч, мање грешиле и имале вођство до финиша прве четвртине (9-7, 8.минут). Преокрет су донеле уласком у игру Тамара Ромчевић и Ана Милановић. Прво је Теодора Ивановић постигла тројку, а затим је профункционисао и Звездин напад, серија Милановићеве 6-0, уз два офанзивна скока, велика помоћ у оба правца Ромчевићеве за 11-16. Радивој Кораћ је смањио тројков Дарије Несторов за 14-16 након првих 10 минута.

Звезда је много агресивније и паметније играла у наставку, бржи проток лопте, серија 12-0 и потпуна контрола над утакмицом, (16-28, 15.минут). Теодора Ивановић и Јована Спасовски су се истакле са неколико одличних проигравања, а Сара Васиљевић конкретизовала решења у нападу, за 27-39 након првог полувремена.

У трећем кварталу Звезда је први пут пребацила 20 поена разлике, одржавала предност, коју је Радивој Кораћ успео да са две тројке, преко Миње Аранђеловић и Дарије Несторов смањи на -15 пред последњих десет минута, 41-56.

Последња четвртина је у потпуности припала изабраницама Немање Планојевића, коју су решиле у своју корист 25-5, а тренер је прилику пружио свим играчицама које су конкурисале за састав. Утакмицу су завршиле Сара Васиљевић тројком и Анђела Улемек блокадом на другој страни за коначних 46-81.

Најефикасније су биле Сара Васиљевић са 20 и Ана Милановић са 18 поена, двоцифрен учинак је имала и Јована Јевтовић са 11 поена, док је Јована Спасовски ухватила 11 лопти.

Црвена звезда се налази на првом месту са максималним учинком после 17 одиграних утакмица, уз два заостала меча. За потврду првог места потребна је још једна победа. Наредни противник је екипа Хисара.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Кнежевић 2 (3ск 3ас 3укл 1блк), Улемек 4 (2ск 2ас 1блк), Васиљевић 20 (7ск 5ас 3укл), Ивановић 5 (4ск 4ас 2укл), Прванов, Зечевић 9 (7ск 2блк), Јанковић (1укл), Спасовски 7 (11ск 5ас 2укл 1блк), Милановић 18 (8ск 2ас 1укл 1блк), Вукша 1 (1ск), Јевтовић 11 (5ск 1блк), Ромчевић 4 (5ск 4ас 2блк). Тренер: Немања Планојевић