Црвена звезда на завршном турниру Купа Милана Циге Васојевића

66

Кошаркашице Црвене звезде убедљивом победом у Новом Саду над Новосадском ЖКА 96-70 (27-22, 20-13, 30-25, 19-10), обезбедиле пласман на завршни турнир Купа Милана Циге Васојевића.

Нису имале црвено-беле проблема да у првој од две везане утакмице против Новосађанки стигну до циља. Серијом 9-3 црвено-беле су отвориле меч, али је до средине првог периода игре домаћин успео да ухвати прикључак и изједначи, захваљујући Николији Јовановић, која је убацила 8 од 16 поена своје екипе, 16-16. До финиша видели смо игру кош за кош, да би мини серијом 5-0 Звезда стигла до 22-27 после уводних 10 минута.

Већ у другој четвртини Новосадска ЖКА је полако губила корак за Звездиним ритмом, серија 6-0 је донела прву двоцифрену предност (27-37), разлика коју су изабранице Драгана Вуковића контролисале до краја меча, а на крају првог полувремена имале сигурних 35-47.

И поред добрих рола Николије Јовановић и Ане Перић, Црвена звезда је мини серијама повећавала разлику и мирно водила меч у смеру свог циља за плус 17 пред последњих десет минута, 60-77.

У последњем кварталу Црвена звезда је фуриозном серијом 16-0 коју је комплетирала тројком Нађа Недељков стигла до максималне предности од 31 поен разлике, 63-94. Новосадска ЖКА је у финишу успела да минимално смањи минус до коначних 70-96.

Најефикаснија са 26 поена била је капитен Ивана Катанић, уз 9 скокова, Милица Бојовић је убацила 16, док су двоцифрени учинак имале Маша Јанковић са 15 (9ск) и Нађа Недељков са 14.

У суботу нас очекује још један дуел истих екипа, у оквиру последњег кола ЖКЛС. Црвеној звезди је потребна победа у борби за 1.место пред плеј-оф, Новосадској ЖКА у борби за опстанак, у случају повољног резултата из Крагујевца, где се састају Раднички и Дуга.

Завршни турнир Купа Милана Циге Васојевића на одржаће се 13-14.марта, а учесници су поред Црвене звезде, Радивој Кораћ, Арт Баскет и Војводина 021. Домаћин турнира ће ускоро бити познат.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 9 (3ск 2ас 3укл), Дешић (1ск 1укл), Чорто, Каписода, Деурић 4 (6ск 3укл 1блк), Спасовски 4, Јанковић 15 (9ск 2ас 1укл), Недељков 14 (3ас 1укл), Ристић, Бојовић 16 (5ск 3ас 2укл), Авлијаш 8 (1укл). Тренер: Драган Вуковић