Звездиних 15 од 15 у Триглав кадетској лиги

62

Кадетска селекција ККЖ Црвена звезда Комбанк остварила је и петнаесту победу тријумфом у Љубовији 78-38 (25-12, 18-11, 22-3, 13-12).

И у 15.колу црвено-беле су изашле као победнице и сачувале максимални учинак. На западу Србије Звезда је била ослабљена неиграњем првотимки, без помоћи најкорисније играчице и најбољег поентера лиге Дуње Зечевић и Јоване Спасовски.

Њихове саиграчице су то озбиљно схватиле и већ у првих десет минута заслужиле двоцифрену предност. Тренер Планојевић је домаћој екипи супротставио високу петорку, што је одмах дало резултата. Љубовија је имала почетно вођство (7-6, 4.минут), али је тандем Милановић&Јевтовић одлично функционисао, па је Звезда у серијама стизала до предности, која је на крају прве четвртине износила 25-12. Ана Милановић је убацила 10 поена већ у првој деоници, уз 6 скокова и по 3 асистенције и блокаде Јевтовићеве.

У другом периоду изабранице Немање Планојевића су контролисале резултат и дешавања на паркету. Симона Матић је одлично ушча у меч са две погођене тројке, а Јована Јевтовић наставила да доминира под обручем. Тамара Ромчевић је контролом скока надокнадила лош шутерски дан, што је донело Звезди сигурних 43-23 на полувремену.

Звезда је у трећем кварталу потврдила победу, иако је остала још једна четвртина до краја меча. Црвене-беле су дозволиле само 3 поена противнику, ниједан из игре. Ана Милановић је на оба коша била суверена, а лидер у последњих десет минута ушао са 65-26 ма свом конту.

Тренер Планојевић је пружио свим играчицама шансу, и равномерно расподелио минутажу. У финишу меча Звезда је имала максималних 44 поена разлике, а екипа Љубовије је успела да до краја мини серијом смањи на коначних 78-38.

Најефикаснија са 18 поена била је Јована Јевтовић, Ана Милановић је била близу трипл-дабл учинка: 16 поена, 12 скокова и 7 асистенција. Симона Матић је убацила 15 поена.

У наредном колу противник је Новосадска ЖКА у “Баскет Ситију”.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Кнежевић 6 (5ск), Улемек 4, Васиљевић 7 (3ас 1укл), Ивановић 4 (4ск 1укл), Данић (3ск 3ас 1блк), Јанковић 1 (2ск 1укл), Матић 15 (3ск 2ас), Милановић 16 (12ск 7ас 6укл), Вукша 2 (3ск 3укл), Јевтовић 18 (8ск 3ас 1укл 5блк), Дацић 4 (7ск 1укл 1блк), Ромчевић 1 (11ск 3ас 2укл). Тренер: Немања Планојевић

Претходни текстЂуровић: Гол Павкова нада за пролаз