Рукометашице наставиле у победничком ритму, осма победа у низу чува прво место

90

Рукометашице Црвене звезде савладале су екипу Слоге из Петровца на Млави 33:25 (18:10), у оквиру 10.кола Супер Б лиге, на Бањици.

До осмог везаног тријумфа црвено-беле су дошле већ у првом полувремену. До средине првог дела игре креирале су предност од четири гола разлике (9:5), да би са две серије по три гола практично решиле питање победника након 30 минута игре, (18:10).

У другом полувремену Звезда је контролисала вођство, имала и двоцифрену предност након везаних голова капитена Јоване Ристић, (21:11). Све што су успеле гошће до краја јесте да смање минус до шест голова, у два наврата, али је одговорила Тамара Ђурковић са два гола, а коначан резултат поставила Јана Момчиловић  33:25.

Звезду су до нове победе предводиле Анђела Гуџић и Тамара Петковић са по 6 голова, Јелена Кострешевић је постигла 5, Јована Ристић, Ивана Протић и Тамара Ђурковић по 4.

Следе две веома битне утакмице: у наредном колу Звезда гостује у Сремској Митровици, екипи Срема у последњем колу првог дела, а затим дочекује Београд у заосталој утакмици.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СЛОГА 33:25 (18:10)

Београд, хала: УСЦ „Вождовац“. Без гледалаца. Судије: Давор Тарајић и Владимир Андоновски (Панчево). Искључења: Црвена звезда, Слога 4 минута. Седмерци: Црвена звезда 4(3), Слога 3.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Шашић 1, Петковић 6, Момчиловић 1, Ристић 4(1), Ђурковић 4, Ћорић, Ерић, Јелић, Ердељановић, Кунчер 2, Гуџић 6(2), Кострешевић 5, Протић 4. Тренер: Весна Бојковић

СЛОГА: Матић, Гајић, Пантовић 3, Тасић, Николић, Ђорђевић 3, Савић 2, Стојановић, Тодоровић 2, Дрпа, Милетић 7, К.Богосављевић, Д.Богосављевић 3, Понорац, Радевић 5, Лукић. Тренер: Срђан Илић