Десеткована и уморна Црвена звезда победила Борац

41

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили су екипу Борца резултатом 83-63 ( 23-16, 15-17, 23-14, 22-16). у заосталој утакмици 15.кола АБА лиге јтд.

Меч у коме су црвено-бели имали само 9 играча у протоколу (и даље нема Волдена, Нока, Колома, Рита и Хола због ковида-19, Симанић је са репрезентацијом Србије, а О’Брајант ван тима), одигран је без присуства публике у хали “Александар Николић”.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Лојд са 17 поена, пратили су га Симоновић са 13 и Добрић са 12 поена.

Ово је била 13. победа црвено-белих уз два пораза, чиме су се попели на сам врх некомплетне табеле, (Игокеа има скор 14-3).

Утакмица у којој су уморни кошаркаши Црвене звезде након великог успеха и освојеног Купа, почела је добрим отварањем домаћег тима.

Нападачки су “повукли” Симоновић и Лојд, и након вођства од самог старта утакмице, екипа Црвене звезде је на крају прве четвртине водила 21-14. Та предност нарасла је на +10 почетком друге деонице (26-16), али је гост реаговао серијом 8-0 коју су прекинули Добрић и Лојд са линије слободних бацања, а наставио Кузмић (32-24).

Борац је поново узвратио и дошао на 3 поена заостатка (32-29), играло се кош за кош до краја полувремена, у коме је коначан резултат поставио Лојд тројком (38-33).

У трећој деоници, сада по опробаном моделу, црвено-бели су “стегли” одбрану, отворили су четвртину серијом 5-0, тројке су погађали Лојд, Добрић (две), Симоновић, па је после 30 минута игре било је 61-47 (Лојд 13, Добрић 11, Симоновић 10…).

И у последњој деоници настављено је у истом ритму, Лојд је убацио двојку па тројку, а када је Американац убацио нову тројку са 68-53 у 33.минуту, било је јасно да ће без обзира на велике напоре и само 9 играча у ростеру, црвено-бели доћи до нових бодова. На крају утакмице било је коначних 83-63.

КК Црвена звезда мтс: Лојд 17, Ускоковић 7, Давидовац 3, Лазић 8, Раданов 7, Добрић 12, Симоновић 13, Јагодић-Куриџа 8, Кузмић 8 (11 ск). Тренер: Дејан Радоњић.

Црвено-беле очекује у врло згуснутом календару да одиграју три неодигране утакмице са Цедевита Олимпијом, Цибоном и Крком, а према постојећем плану, док се термини тих утакмица не утврде, прву наредну утакмицу екипа Црвене звезде игра 08.03.2021.године у Сплиту.

Пре тога, већ у петак, следе нова искушења у Евролиги, у Београд стиже одморни Зенит, већ у наредни уторак следи утакмица са Жалгирисом у Каунасу, па гостовање Басконији у Виторији (петак). Тек након тога, црвено-бели ће имати мало времена за опоравак, комплетирање редова и тренинге…