Војводини НС семе победа на Бањици

56

Одбојкаши Војводине НС семе су у утакмици петнаестог кола БПШ Суперлиге Србије за сениоре победили Црвену звезду са 3:0 (25:17, 26:24, 27:25).

На мегдан актуелном прваку Суперлиге Србије, Војводини нс семе, Црвена звезда је изашла са поставом Поповић-Додић, Тадић-Андоновић, Синђелић-Станковић, уз либера Јевтића. Средином овог дела игре гости су остварили прву већу предност од четири поена, првенствено захваљујући слабијем пријему сервиса Црвене звезде. Због тога су играчи Војводине нс семе лакше организовали блок и повећавали своју предност до убедљиве победе у првом сету.

У другом сету, Томислав Кукањац је на позицији примача индиспонираног Луку Тадића заменио Вањом Еремићем. Наши играчи су заиграли много боље, па су половином сет имали предност од неколико поена. Пошто су се играчи Војводине нс семе после вођства Звезде од 23:19 приближили на поен заостатка, Кукањац је затражио тајм аут и измену. Никола Мељанац је ушао уместо Лазара Додића и нажалост направио грешку у нападу. Последња два поена у овом сету је постигао Павле Перић ас сервисима, што је означило вођство од 2:0 у сетовима за гостујући тим.

У трећем сету су гости били у благој предности до саме завршнице. После изједначења на 22:22, Марко Синђелић блоком доноси Црвеној звезди значајну предност од једног поена. Наши момци затим први долазе до сет лопте. Вања Еремић из напада погађа блок противничких играча. Грешком првог судије, лопта је ипак додељена гостујућем тиму. На резултату 24:24, Кукањац прави дуплу измену и у игру уводи капитена Стефановића и Мељанца, после чије сервис грешке Војводина нс семе стиже до меч лопте. Тачку на овај сусрет ставља Борис Буша поеном из напада.

У утакмици XVI кола Суперлиге Црвена звезда ће гостовати екипи Спартака из Суботице.

Најефикаснији играч утакмице је био Павле Перић из Војводине нс семе са 15 поена. У екипи Црвене звезде по 13 поена су постигли Лазар Додић и Александар Андоновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ 0:3 (17:25, 24:26, 25:27)

Београд, дворана: УСЦ „Вождовац“. Судије: Мирко Јанковић и Станислава Симић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац Н., Јевтић П. (либеро), Синђелић М. 6, Станковић Ч. 7, Тадић Л. 4, Еремић В. 4, Додић Л. 13, Андоновић А. 13, Стефановић Н., Поповић М. Нису играли: Трифуновић Ф. (либеро), Илић Д. и Фет С. Тренер: Томислав Кукањац

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић С. 9, Ковачевић Ф. 8, Негић С. (либеро), Машуловић Н. 7, Буша Б. 14, Тодоровић В., Рудић А., Перић П. 15. Нису играли: Брборић Р., Чубрило Л., Бајандић Л., Бошњак А., Благојевић А., Пришић В. Тренер: Симиша Гавранчић

Претходни текстВикенд личних, клупских и државних рекорда на дворанском Првенству Србије