Заслужена победа у дербију кола

31

Кошаркаши Црвене звезде победили су екипу Мега Сокербет резултатом 92-85 (28-24, 21-22, 25-20, 18-19), у дербију 17.кола АБА лиге.

Одлична утакмица у хали „Александар Николић“ решена је у другом полувремену након серије црвено-белих који су повели 82-70 и ту предност успели су да сачувају до краја меча.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Џордан Лојд са 29 поена, а одличну утакмицу одиграли су Давидовац, Лазић, Колом и Ленгстон Хол, који је по први пут имао значајнију минутажу још од утакмице са Партизаном на којој је доживео повреду.

Због прехладе на овом мечу није било у саставу Корија Волдена.

У екипи Меге, Петрушев је био најефикаснији са 22 поена, док је Марко Симоновић убацио 18.

У првом полувремену, након вођства црвено-белих од 15-9, али и серије Меге од 8-0, до краја полувремена виђена је резултатска клацкалица, а велике проблеме у скраћеној бековској ротацији Црвене звезде правили су Казалон и Тепић (13 и 11 поена на полувремену).

По први пут предвођена Давидовцем и Холом, Црвена звезда је стекла +8, али се Мега брзо вратила и смањила на 65-64, а онда су на сцену ступили Лојд и Лазић тројкама, па се у последњу четвртину ушло са 74-66 за црвено-беле. У последњој, на самом почетку Лојд је наставио своју серију Звезда је дошла до 82:70 и на крају мирно привела добру утакмицу, која је оправдала епитет дербија 17.кола самом крају.

Црвена звезда мтс: Хол 14, Лојд 29, Давидовац 9, Лазић 12, Рит 5, Добрић 4, Кузмић 4, Ноко 8, Колом 7.

Мега Сокербет : Смит 4, Петрушев 22, Симоновић 18, Тепић 12, Момиров 10, Церовина 2, Матковић 2, Казалон 15.

У наредном колу екипа Црвене звезде гостује у Новом Месту екипи Крке. Тај меч на прогаму је наредног понедељка.