Црвено-бели савладали Шабац

129

Ватерполисти Црвене звезде остварили су победу над Шапцем резултатом 12:10 у 2. колу полуфиналног турнира Триглав Регионалне лиге.

Црвено-бели су одлично започели меч и головима Вељка Танкосића и Гаврила Суботића дошли до вођства од 2:0. Тим резутатом је и завршена прва четвртина.

Изабраници Александра Филиповића су у другом периоду игре повећали своју предност, али је до краја првог полувремена Шабац успео да се врати на минус 2. Танкосић је био стрелац још два гола, а Суботић и Петар Смиљевић су наш тим довели до вођства од 6:2. Ипак, Шапчани су до краја два пута затресли мрежу Владимира Мишовића, па је резултат на крају друге четвртине био 6:4.

Почетком трећег дела игре Суботић је још два пута савладао Андреја Вукадиновића, па је Звезда поново дошла до највеће предности (8:4). Шабац је смањио заостатак, а Милош Вукичевић је постигао гол из „играча више“ за 9:6.

Крајем треће четвртине наша екипа је примила још један гол, да би на почетку последњег периода игре Шабац дао још два гола и изједначио резултат. Црвена звезда је преко Суботића поново повела, али је убрзо примила гол за 10:10. Ушло се у неизвесну завршницу. Црвено-бели су дошли до нове предности шестим голом Суботића, а у последњем минуту Танкосић је искористио петарац и донео славље нашим ватерполистима – 12:10.

Најефикаснији на мечу био је Гаврил Суботић са 6 голова, док је Вељко Танкосић 4 пута тресао мрежу ривала. По један гол постигли су Милош Вукичевић и Петар Смиљевић.

Црвену звезду данас очекује још један меч, од 18.50 часова када се наш тим састаје са Приморјем.

2.коло, Регионална лига полуфинални турнир

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ШАБАЦ 12:10 (2:0, 4:4, 3:3, 3:3)

Београд – Базен: СРЦ Милан Гале Мушкатировић. Судије: Војин Путниковић (Србија), Иван Раковић (Србија). Искључења: Црвена звезда 7, Шабац 9. Петерци: Црвена звезда 4(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 4(1), Касум, Марковић, Суботић 6(2), Милојевић, Вићковић, Тртовић, Вукичевић 1, Шулц, Стојановић, Радовић, Алексић, Смиљевић 1. Тренер: Александар Филиповић.

ШАБАЦ: Филиповић, Ераковић 2, Марковић 1, Репановић, Ткач, Илић 1, Вучинић 1, Гардашевић 2, Јанковић 1, Тонковић, Стојановић 2, Велкић, Вукадиновић, Ћетковић. Тренер: Анто Васовић.