Насловна Женска кошарка Кадеткиње убедљиве и у Лесковцу

Кадеткиње убедљиве и у Лесковцу

41

Кадетска селекција ККЖ Црвена звезда Комбанк остварила је и осму победу из исто толико утакмица. Црвено-беле девојке су биле убедљиве у Лесковцу и савладале домаћи Хисар, 89-36 (33-4, 14-9, 19-17, 23-6).

Врло брзо су изабранице Немање Планојевића стигле до двоцифрене предности и практично у првој четвртини коју су решиле у своју корист 33-4, решиле и питање победника. На полувремену је та предност износила 34 поена предности (47-13), а до краја меча само расла.

У трећој деоници је домаћа екипа пружила највећи отпор, а у последњем кварталу црвено-беле су максималним приступом до краја меча повећавале разлику, мини серијом Дуње Зечевић и завршиле утакмицу са коначних 89-36.

Тренер Планојевић је искористио прилику да пружи шансу свим играчицама, а најефикаснија је била Дуња Зечевић, нови дабл-дабл учинак – 24 поена и 10 скокова. Јована Спасовски је убацила 19, Симона Матић 16.

Црвену звезду у наредном колу очекује дуел против Арт Баскета, за крај године.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Кнежевић 6 (3ск 3ас 1укл), Улемек, Васиљевић 8 (5ск 5укл), Прванов, Данић 2, Зечевић 24 (10ск 5блк 1блк), Матић 16 (2ск 4ас 6укл), Спасовски 19 (8ск 4ас 6укл 2блк), Милановић 7 (7ск 3ас 1укл 3блк), Вукша, Јевтовић 6 (9ск 3блк), Дацић 1 (3ск 2укл). Тренер: Немања Планојевић.