Пораз Црвене звезде у продужетку од Албе

35

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су од Албе 90:84 након продужетка у утакмици 14.кола Евролиге.

Ово је пети неуспех Црвене звезде у низу у Евролиги, а шести у последњих осам мечева.

Црвена звезда – Алба 84:90 (16:15, 21:19, 20:14, 19:28, 8:14)

Албу су до победе предводили Маодо Ло са 21 поеном и Сива са 19 поена. Тиман је додао 13, Сикма и Гифај по 9, а Грејнџер је убацио 8 поена

.У екипи Црвене звезде најефикаснији били су Лојд са 21, Добрић са 13 и О’Брајант са 12 поена. Волден је постигао 9 поена, свих 9 у првом полувремену. Ускоковић је убацио 8, а Рит 6.

Црвено-бели су у утакмици коју је обележило тврдо прво полувреме, добра одбрана екипе Црвене звезде и солидна деоница, и одлична нападачка епизода почетком последње деонице, пропустили велику прилику да забележе победу након +14 (65:51).

Након тога АЛБА је убацила 5 тројки и брзо се вртаила у меч, а онда након поготка Лојда за 76:72 успела да обезбеди продужетсак пеналима секунд пре краја утакмице.

Црвена звезда је имала шансу да на секунд и три десетинке на противничкој половини организује напад за победу. Лопта је дошла до Корија Волдена, он се подигао на шут за три, погодио, али је и очигледно касно избацио лопту из руке, па је меч отишао у продужетак у коме је АЛБА била много боља и заслужено дошла до бодова.

Кошаркаши Црвене звезде мтс дочекују у петак екипу Валенсије у мечу 15.кола Евролиге.