Кадеткиње стотком у Новом Саду до пете победе

59

Кадеткиње ККЖ Црвена звезда Комбанк декласирале су противнице из Новосадске ЖКА у малој хали новосадског “Спенса”: 39-102 (6-40, 9-23, 20-21, 4-18) и оствариле пети тријумф.

Утакмица је решена практично већ у првих десет минута, током којих су Звездине девојке стигле до високе предности од 34 поена, (6-40). Отвориле су црвено-беле утакмицу серијом 13-0, а затим у серијама повећавале разлику. До полувремена Звезда је водила 15-63.

У трећој четвртини смо видели егал борбу, да би у последњих десет минута Црвена звезда потврдила најубедљивију победу, 39-102. Тренер Немања Планојевић је пружио прилику свим играчицама да се нађу на паркету.

Дуња Зечевић је умало поновила идентичан скор као у протеклом мечу – 30 поена, 16 скокова, уз 5 блокада за индекс 46! Пратила је Јована Спасовски са 19 поена, Сара Васиљевић је додала 17, Марија Авлијаш 13, двоцифрена је била и Симона Матић са 11.

У наредном колу црвено-беле дочекују екипу КЖК Партизан 1953.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Кнежевић 2 (7ск), Вукша 6 (5ск), Васиљевић 17 (8ск 5ас 4укл), Данић (3ск 2укл), Ђурђевић, Зечевић 30 (16ск 4укл 5блк), Матић 11 (3ск 3ас 4укл), Спасовски 19 (7ск 3ас 2укл), Авлијаш 13 (9ск), Дракул, Прванов, Дацић 4 (10ск). Тренер: Немања Планојевић.