Тријумф футсалера пред пут у Париз

94

Футсалери Црвене звезде савладали су екипу Калче 4:1 (1:1) у првом дуелу 8.кола Прве футсал лиге Србије у Хали спортова „Ранко Жеравица“. Црвено-беле у среду очекује дуел Лиге шампиона против шампиона Француске.

Црвено-бели су имали доста кадровских проблема у протеклом периоду услед епидемиолошке ситуације, која је условила и три недеље паузе, а на мечу против Нишлија у конкуренцији је било свега осам играча.

И поред свих проблема и раног вођства гостију већ после пет минута игре, нису посустали изабраници Милоша Алиловића. Убрзо је изједначио Давор Поповић и поравнао резултат, испоставиће се и исти након првих двадесет минута игре.

Лазар Маринковић је донео преокрет у другом полувремену, а Лазар Милосављевић и Симеун Копања потврдили четврту победу у шампионату.

Звезда се налази тренутно на трећем месту, са утакмицом мање, и три бода мање у односу на екипу Врања.

Црвену звезду у среду очекује дуел Лиге шампиона у Паризу против француског шампиона Асниер Вилнев 92. Игра се само један меч, а насупрот Перића и другова биће Рикардињо, Коељо, Умберто, Аксентиејвић на голу и још неколико асова малог фудбала.

Црвена звезда – Калча 4:1 (1:1)

Београд, дворана: Хала спортова „Ранко Жеравица“. Без гледалаца. Судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић, Радослав Миленковић. Стрелци: 0:1 Перић (аутогол) у 5′, 1:1 Д.Поповић у 9′, 2:1 Маринковић 27′, 3:1 Милосављевић 29′, 4:1 Копања 32′.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: РАДМАНОВИЋ, ПЕРИЋ, Д.ПОПОВИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, Маринковић, Б.Поповић, Копања. Тренер: Милош Алиловић.

КАЛЧА: П.ПАВЛОВИЋ, СТАНКОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, НЕДЕЉКОВИЋ, Ма.ИЛИЋ, М.Павловић, Мл.Илић, Стевановић, Коцић, Раденковић, Стојановић.