Црвено-беле славиле трећи пут у низу

174

Рукометашице Црвене звезде савладале су екипу Кучева на Бањици 32:25 (15:13) у оквиру 4.кола Супер Б лиге.

Изабранице Весне Бојковић полако хватају праву форму и победнички ритам. Након почетног пораза од екипе Панчева, црвено-беле су оствариле трећу победу у низу против екипе Кучева.

Почетак је припао гошћама, успеле су да дођу до два гола предности, које су одржавале до 20.минута. Црвена звезда је успевала изједначи два пута у том периоду, а онда мини серијама да преокрене резултат и на полувреме оде са два гола на свом конту, 15:13.

Нису се предавале гошће из Кучева, успевале су да изједначе, поведу, одрже се у мечу до 43.минута када је уследила победничка серија изабраница Весне Бојковић. Пуних девет минута Звезда није примила гол, играла чврсто, јако у одбрани, Тамара Јелић је одбранила седмерац, а фуриозном серијом 9:0 преломила утакмицу у своју корист, 28:19. У последњих 10 минута екипа Кучева је смањила минус до коначних 32:25.

Анђела Гуџић је пружила још једну сјајну партију и са 10 голова предводила Звезду до треће победе у сезони. Пратиле су Тамара Ђурковић са пет, Јована Ристић, Јелена Кострешевић и Тамара Петковић са по четири поготка.

У наредном колу, у четвртак Црвена звезда гостује екипи Јуниора, и има прилику да настави победнички низ.

4.коло, Супер Б лига

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – КУЧЕВО 32:25 (15:13)

Београд, дворана: УСЦ „Вождовац“. Без гледалаца. Судије: Велимир Тошковић и Сретен Аврамовић (Нова Пазова). Искључења: Црвена звезда 4, Кучево 14 минута. Седмерци: Црвена звезда 4 (3), Кучево 2 (1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Јовановић, Јездић, Шашић 1, Петковић 4, Момчиловић 2, Ристић 4, Ђурковић 5 (3), Ћорић, Јелић, Инђић 1, Ердељановић, Гуџић 10, Кострешевић 4, Андрић, Протић 1. Тренер: Весна Бојковић

КУЧЕВО: Рајић, С.Конатар 5, Симић 5, Гавриловић 4, Кончар 2, Маринков 2, Пантелић, Вранић 4, Цветковић, Стајић, М.Конатар 2, Јелесијевић 1. Тренер: Ратомир Ерић.