Михајлов у Болтовом стилу на Првенству Србије за јуниоре

89

Атлетска сезона, након вишенедељне паузе, наставила се Првенством Србије за јуниоре/ке које се одржало у Крушевцу.

Првог дана такмичења атлетичари Црвене звезде постигли су одличне резултате у српинтерским дисциплинама.

Два злата освојио је Стефан Михајлов, тријумфом на 100 метара резултатом 10.98 и у штафети 4×100 метара, коју је истрчао са Урошем Дубајићем, Стефаном Каљушем и Богданом Видојковићем у времену 43.33 секунде.

Сјајну трку на 400 метара истрчала је Тијана Јапунџић у времену 56.71 секунди.

У конкуренцији јуниора на 400 метара две медаље за Звезду. Златну медаљу освојио је Стефан Каљуш у времену 50.08, док је Лука Олујић био трећепласирани са 50.66 секунди.

Станић Зорица је даљином од 38.19 друга бацачица диска у Србији.

Сребрну медаљу у дисциплини 110 метара препоне освојио је са 14.62 секунди Богдан Видојковић.

Други дан Првенства Србије за јуниоре/ке

Имењаци Стефан Михајлов и Каљуш успешне резултате наставили су и у другом дану такмичења.

Михајлов је трећу залатну медаљу освојио на 200 метара резултаом 22.34, чиме је обележио такмичење као легентарни спринтер Јусеин Болт.

Стефан Каљуш освојио бронзу са 22.86, док је Водојковић Богдан био четврти у финалу са 22.95 секунди.

Станић Зорица била је победница дисциплине бацање кугле са 13.34 метара.

Делић Јовани висина од 174 центиметра била је довољна да се у сјајној конкуренцији избори за бронзану медаљу.

Мићић Јована је успела да се опорави од повреда које су је мучиле током почетка сезоне и даљином од 5.78 освоји бронзану медаљу у скоку удаљ.

Другу бронзану медаљу на Првенству Србије освојио је Лука Олујић на 800 метара са 1:59.32.

Штафета јуниорки на 4×400 метара била је друга у времену 4:04.84 у саставу Голубовић Милица, Јапунџић Тијана, Килибарда Ана и Кондић Анђела.

Јуниори су такође били други у штафети са 3:32.89 у саставу Сандић Матеја, Дубајић Урош, Недимовић Вукашин и Олујић Лука.

Наредног викенда окечује нас Првенство Србије за сениоре/ке које ће се одржати у Новом Пазару.