Тријумф Звезде у Новом Саду

101

Хокејаши Црвене звезде уписали су победу у првом мечу финала националног шампионата у Новом Саду савладавши Војводину резултатом 3:0.

Домаћине је тежег пораза спасао голман Адам Букебум који је одбранио 52 пројектила наших хокејаша. Немилосрдни су били „оклопници“ Звезде, нису дозвољавали „лалама“ да уђу у игру, тек неколико добрих покушаја Новосађана без проблема је зауставио репрезентативни голман Арсеније Ранковић.

Оклопници Звезде у походу су ка одбрани титуле.

Потврдило се оно што сам рекао, победили смо и сад чекамо реванш у Београду да оверимо титулу. Опет смо имали шансе које нисмо искористили, могли смо постићи више голова, али свака победа се рачуна. Изгледа да се ИХЛ неће играти и то није добро због репрезентације јер до маја практично нећемо играти утакмице – задовољан је после прве победе у финалу националног шампионата Павле Подунавац.

Други дуел оклопнике Војводине и Црвене звезде очекује у Београду, а утакмица је заказана за суботу, 14. март у леденој дворани Пионир са почетком у 17 сати и 30 минута. Меч ће се због мера предострожности и препорука надлежних органа услед новонастале ситуације са корона вирусом играти без присуства публике.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Нови Сад – Ледена дворана СПЕНС. Без гледалаца. Судије: Недељковић, Т.Фазекаш, Пожар, Ђокић. Стрелци: 0:1 Иван Анић (17:39), 0:2 Вјачеслав Чегринцев (35:00), 0:3 Марко Младеновић (49:50). Искључења: Војводина 20+10, Црвена звезда 16 минута. Шутеви: Војводина 21, Црвена звезда 55.

ВОЈВОДИНА: Букебум, Гнип, Дергачев, Кол, Пајић, М. Пушац, Радосављевић, Н. Пушац, Стефансон, Вучуревић, Бјелогрлич, Рацић, Јерковић, Марковић, Бабић, Николић, Ченгери.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Митић, Подунавац, Новаковић, Конков, Чегринцев, Бркушанин, Каситски, Пулников, Цвик, Сабадош, Јанковић, Анић, Младеновић, Даниел, Драговић, Анђелковић, Шпањевић, Поповић, Ристић, Марковић.