Туце голова Звезде против Јесеница у првом мечу четвртфинала

134

Хокејаши Црвене звезде остварили су убедљив тријумф у првом мечу четвртфинала плеј-офа ИХЛ лиге против Хидриа Јесеница резултатом 12:1.

Црвено-бели су головима Вјачеслава Чегринцева и Марка Бркушанина повели са 2:0 након шест минута игре. Гости су смањили заостатак, да би потом Бркушанин, а онда и Чегринцев својим новим головима донели Звезди предност од 4:1 на крају прве трећине.

Средином другог периода Угљеша Новаковић је повисио вођство екипе Јовице Руса на 5:1. На почетку треће трећине стрелац новог поготка за црвено-беле био је Роберт Сабадош, а Новаковић је својим другим голом повећао предност нашег тима на 7:1. До краја сусрета Црвена звезда је постигла још пет голова, а стрелци су били Павле Подунавац, Марко Драговић два пута, Роман Конков и Роберт Сабадош – 12:1.

За викенд је на програму реванш меч четвртфинала плеј-офа када ће Црвена звезда гостовати Јесеницама у Словенији.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ХИДРИА ЈЕСЕНИЦЕ 12:1 (4:1, 1:0, 7:0)

Београд – Дворана: Пионир. Судије: Ђ. Фазекаш, Т. Фазекаш, Пожар, Младеновић. Казне: Црвена звезда 10 минута, Јесенице 14 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Анић, Анђелковић (1ас), Бркушанин 2 (3ас), Чегринцев 2 (5ас), Даниел (2ас), Драговић 2, Д. Јанковић, Каситски (1ас), Конков 1 (2ас), Марковић, Машић, Младеновић (1ас), Новаковић 2, Подунавац 1 (3ас), Поповић, Пулников, Ристић, Сабадош 2, Цвик (2ас).

ХИДРИА ЈЕСЕНИЦЕ: Пањтар, Жагар, Балох, Брун Раух 1, Добравец, Фартек, Ивановић, Крмељ, Кумановић, Лесничар, Машич, Подрекар, Поточар, Шабановић, Шкоф, Светина, Зор.

Претходни текст„Играј Звездо“ рођендански поклон за све звездаше!