Пораз у Задру за велику бригу

77

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у Задру 78:76 у утакмици 11.кола АБА лиге чиме су доживели и пети пораз у сезони у регионалном такмичењу.

У још једној утакмици која је обиловала великим падовима у игри, најефикаснији је био Симанић са 16 поена, а једини двоцифрени уз њега био је Давидовац са 11 поена.

После изједначеног првог полувремена, црвено-бели су заиграли нешто боље у финипу друге четвртине, и повели 40:34, али су дозволили домаћину да се серијом 9-0 коју је затворио Ален тројком (најефикаснији на утакмици са 22 поена) Задар је повео 43:40 и најавио драматично друго полувреме.
У наставку се поново играло кош за кош, да би у једном тренутку домаћин повео са великих 65:58, али је Звезда успела серијом од 10-0 да се врати у утакмицу, не и на крају да дође до бодова,а последња шанса отишла је са промашајем Фајеа 5 секунди пре краја, чиме је домаћин дошао до победе 78:76.

КК Црвена звезда мтс: Кузмић 2, Браун 4, Човић 8, Давидовац 11, Лазић 4, Фаје 3, Берон 7, Добрић 9, Гист 7, Џенкинс 3, Симанић 16, Одџо 2.

Већ у среду екипу Црвене звезде очекује тешка утакмица у Евролиги против ЦСКА у Москви, па дуел са Олимпијакосом у Београду, а наредног понедељка црвено-бели на старту другог дела сезоне у АБА лиги гостују екипи Приморске у Копру.

Претходни текстМилуновић: Заокружили смо полусезону на прави начин
Следећи текстЦрвена звезда – Шамот 23:29 (12:13)