Звезда пала после продужетка у Крању

59

Хокејаши Црвене звезде изгубили су од Триглава после продужетака са 5:4 у ИХЛ лиги.

Наши хокејаши су скоро током читавог меча имали предност, али је домаћи тим пред сам крај успео меч да уведе у продужетке, а онда и дође до победе.

Са два гола Влачеслава Чегринцева црвено-бели су у 10. минуту водили са 2:0. Домаћи су смањили преко Поточника, а Чегринцев долази до свог трећег гола и хет-трика за 1:3. Зупан смањује Звездино вођство пред крај друге трећине, а изједначење Триглаву доноси Павц у 43. минуту. Црвена звезда поново долази до вођства голом Ивана Анића у 52. минуту и када се чинило да ће наш тим уписати нову победу Терликар је у 59. минуту донео продужетке Словенцима. На самом крају предужетка Трилгав је успео да дође до тријумфа голом Поточника – 5:4.

Наша екипа ће имати прилику већ сутра (недеља 15.30 часова) да се реваншира Триглаву у њиховом новом дуелу у оквиру ИХЛ лиге.

ТРИГЛАВ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 5:4 (1:2, 1:1, 2:1, 1:0)

Крањ – Дворана: Злато поље. Гледалаца: 60. Судије: Фајдига, Миклич и Милованович. Казне: Триглав 6 минута, Црвена звезда 12 минута.

ТРИГЛАВ: Плавц, Шенк, Ахачич (3ас), М. Бан, У. Бан, Хочевар (2ас), Јанежич (1ас), Јелар, Лампич (1ас), Мравље Ломбар, Муби, Павц 1, Поточник 2, Штенклер (1ас), Терликар 1 (1ас), Зупан 1 (1ас).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Степановић, Анић 1, Бркушанин (3ас), Чегринцев 3, Даниел, Драговић, Гвозденовић, Д. Јанковић, Каситски, Марковић, Новаковић, Подунавац (1ас), Поповић (2ас), Шпањевић, Таракан, Цвик.