Ново славље црвено-белих у Цељу

73

Хокејаши Црвене звезде остварили су још један тријумф у Цељу. Црвено-бели су поново били бољи од Труе Цеља, овога пута резултатом 2:5.

Наша екипа је повела са 2:0 на почетку меча, а домаћи су успели да пред крај друге трећине стигну до изједначења. У последњем периоду игре Звезда је заиграла много боље и са три поготка обезбедила нова три бода – 2:5.

Најефикаснији на мечу био је Вјачеслав Чегринцев са три гола. По један погодак постигли су Михаел Даниел и Душан Јанковић. Марко Бркушанин је уписао три асистенције.

Наредног викенда хокејаше Црвене звезде очекује друга рунда Континентал Купа, турнир ће се одржати у украјинском Броварију, а ривали шампиону ИХЛ лиге биће домаћи Донбас, румунска Корона Брашов и Мого Рига из Летоније.

ТРУЕ ЦЕЉЕ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Цеље – Дворана: Цеље. Судије: Буловец, Јаворник, Режек. Казне: Цеље 8 минута, Црвена звезда 6 минута.

ТРУЕ ЦЕЉЕ: Т. Јерам, Васић, Чурћић, Ј. Флајс (2ас), Ж. Флајс (2ас), Грошељ, Ф. Јерам, У. Јерам 1, Кастелиц, Клавжар, Колар, Кукович, Немечек, Огризек, Подрекар, Погачник, Вилфан, Вох 1, Зупанц.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Степановић, Анић (1ас), Анђелковић, Бркушанин (3ас), Чегринцев 3, Даниел 1, Драговић, Д. Јанковић 1, Марковић (1ас), Машић, Новаковић, Подунавац (1ас), Поповић, Ристић, Шпањевић (1ас), Таракан, Цвик (1ас).