Црвено-бели убедљиви у Цељу

91

Хокејаши Црвене звезде остварили су победу на гостовању екипи Труе Цеље резултатом 2:8 у свом четвртом мечу у ИХЛ лиги.

Домаћи су повели на почетку меча, а црвено-бели су преокренули у уводним минутима друге трећине. Цеље је убрзо стигло до изједначења, али је онда наш тим заиграо много боље, поново стекао предност коју је до краја утакмице константно увећавао. На крају су Звездини „оклопници“ остварили убедљиву победу – 2:8.

Најефикаснији на утакмици био је Михаел Даниел са 3 поготка. По два су постигли Иван Анић и Вјачеслав Чегринцев, док се једном у листу стрелаца уписао Марко Бркушанин који је уписао и три асистенције.

Већ сутра, у недељу од 19.30 часова на програму је нови дуел Труе Цеља и Црвене звезде.

ТРУЕ ЦЕЉЕ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:8 (1:1, 1:4, 0:3)

Цеље – Дворана: Цеље. Гледалаца: 150. Судије: Јерам, Франц, Грозник. Казне: Цеље 4 минута, Црвена звезда 6 минута.

ТРУЕ ЦЕЉЕ: Т. Јерам, Васић, Чурћић, Ј. Флајс, Ж. Флајс, Грошељ (1ас), Ф. Јерам, У. Јерам, Кастелиц 1, Клавжар, Колар, Кукович, Немечек 1, Огризек (1ас), Подрекар, Погачник (1ас), Вилфан, Вох, Зупанц.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Степановић, Анић 2, Анђелковић, Бркушанин 1 (3ас), Чегринцев 2 (1ас), Даниел 3, Драговић (1ас), Д. Јанковић, Марковић, Машић, Новаковић, Подунавац (1ас), Поповић (1ас), Ристић, Шпањевић (1ас), Таракан, Цвик (1ас).