Дима бронзани на Играма у Минску

77

Одличне вести стижу из Минска и то овога пута са самбо струњаче на којој је наш Дмитри Герасименко (до 90 кг) освојио бронзано одличје.

Од Герасименка су се с правом очекивао одличан резултат. Српски репрезентативац освајач је бројних медаља са Светских купова и Светских првенстава и медаља са Европских игара само је још једна потврда квалитета. Герасименко је одлично одрадио први меч против Француза Жордана Валентина 6:0. За улазак у финале изгубио је у одличном мечу на жалост изгубио је од Белоруса Андреја Казусјонка 3:0. У дуелу за медаљу није било дилеме, Герасименко је био бољи од Украјинца Дмитра Стетсенка 8:0.

Веома сам срећан због резултата узимајући у обзир да ми је ово последње такмичење у професионалној каријери у самбоу и драго ми је што је дошло уз медаљу. Сада планирам да се фокусирам више на каријеру тренера у џудоу и самбоу. Задовољан сам јер сам ово поглавље живота затворио медаљом – рекао је за сајт ЏК Црвена звезда Дмитри Герасименко.