Рутинска победа на Златибору

147

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили су као гости Златибор резултатом 82:68 (23-16,27-26, 20-15 и 12-11) у утакмици 2.кола групе А Суперлиге Србије.

Пред препуном халом „Ваи Таи“ у СЦ Златибор најефикаснији код црвено-белих био је Дејан Давидовац са 22 поена, док су Ристић и Оџо имали по 9 ухваћених лопти.

У наредном колу дерби групе А са ФМП-ом који је у среду савладао Борац са 89:69.

У правој првенственој утакмици, максимално мотивисани домаћини резултатски су држали прикључак до средине прве деонице (9-12) а онда су кошаркаши Црвене звезде појачаи ритам, уз неколико везаних поена Риверса завршили прву деоницу вођством 23-16. Слична слика виђена је у већем делу друге четвртине, тренер Милан Томић указивао је шансу свим играчима, а домаћин је у самом финишу (18.минут) запретио и пришао на само 4 поена заостатка (40-44), али је тај налет одбио Риверс новом тројком, па се на велики одмор отишло са предношћу актуелног шампиона 50-42 (Давидовац 13 поена, Риверс 9, Ристић 8).

Већ на старту другог полувремена након поена Оџа са линије слободних бацања и полагања Берона, Црвена звезда је поново стекла двоцифрену предност у 22.минуту. Након минијатуре Берона (6 поена) и двојке Лазића, црвено-бели су половином треће деонице стигли до рекордних +18, а домаћин је до краја четвртине пришао на минус 13 (57-70).

Након серије домаћина 5-2 на старту последње четвртине , Златибор је поново пришао на -10, али је вечерас одлични Давидовац поентирао, након тога убацио и тројку за 80-64 и, ако је постојала икаква дилема, решио питање победника у овом мечу.

КК Црвена звезда мтс: Човић 2, Давидовац 22, Лазић 7, Добрић 3, Кешељ 5 , Фаје, Берон 10, Ненадић 1, Ристић 10+9ск, Риверс 11 , Симанић 5, Оџо 6+9ск.

У наредном колу Црвена звезда мтс дочекује екипу ФМП-а (субота 17 часова) у дворани „Александар Николић”.

Претходни текстЈовељић: „Још једна победа и титула“