Тријумфом у Загребу Звезда „оверила“ прво место

81

Хокејаши Црвене звезде наставили су победнички низ пошто су савладали Младост у Загребу са 1:5 у ИХЛ лиги.

Црвено-бели су са нова три бода обезбедили 1. место на табели пред плеј-оф, иако је остало да одиграју још пет мечева до краја лигашког дела такмичења.

Наши хокејаши су повели головима Влачеслава Чегринцева и Марка Бркушанина, а на 0:3 је повисио Никола Керезовић, што је био и резултат на крају друге трећине.

На почетку последњег периода игре Мирко Ђумић је постигао погодак за 0:4, смањили су домаћи преко Новака, а коначан резултат својим другим голом поставио је Бркушанин четири минута пре краја утакмице.

Већ сутра 1. фебруара од 17.15 часова Младост и Црвена звезда ће одиграти још један меч у Загребу.

МЛАДОСТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Загреб – Дворана: Велесајам. Судије: Бегановић, Саковић, Полашек. Казне: Младост 14 минута, Црвена звезда 20 минута.

МЛАДОСТ: Горшић, Штимац, Борић, Н. Церовечки, Р. Церовечки, Делић, Ханжек, Ившац, Крамарић (1ас), Ловак, Матошић, Мирић (1ас), Новак 1, Плахутар, Премерл, Шутевски, Н. Трстењак, П. Трстењак, Т. Трстењак, Ђерек.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Степановић, Анић, Бркушанин 2 (1ас), Чегринцев 1 (2ас), Даниел (1ас), Гаидаш, Јанковић, Керезовић 1, Кулешов (1ас), Марковић, Машић, Новаковић (2ас), Подунавац (1ас), Ристић, Сабадош (1ас), Шпањевић, Цвик, Ђумић 1.