Звезда за десетку у Новом Саду

54

Хокејаши Црвене звезде декласирали су Војводину у Новом Саду резултатом 0:10 у ИХЛ лиги.

Београдски црвено-бели су доминирали током читавог меча. Повели су са два брза гола у 5. и 6. минуту када су прецизни били Виталиј Дзиов и Антоније Машић. Само два минута касније Андреј Цвик је повисио резултат на 0:3, а до краја прве трећине погађали су још Богдан Гаидаш и други пут Дзиов.

Питање победника је било решено већ после првих 20 минута, а Михаил Даниел и Павле Подунавац су били прецизни у другом делу игре после кога је Звезда водила са 0:7. До краја утакмице у листу стрелаца су се уписали и Никола Керезовић и Влачислав Чегринцев, а 10. гол за наше хокејаше, свој други, постигао је Цвик.

После 14 одиграних утакмица Црвена звезда се налази на челу табеле са 11 победа, 3 пораза и 32 бода,чак шест више од другопласираног Триглава.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:10 (0:5, 0:2, 0:3)

Нови Сад – Ледена дворана Спенс. Судије: Т. Фазекаш, Недељковић, Пердув, Поповић. Казне: Војводина 12 минута, Црвена звезда 20 минута.

ВОЈВОДИНА: Белић, Станковић, Бабић, Ченгери, Дергачев, Дроздик, Екмешчич, Хрина, Јерковић, Матић, Милићевић, Милојковић, Мирковић, Надашки, Радосављевић, Томашевић, Тумбас, Вучуревић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Анић, Бркушанин (1ас), Чегринцев 1 (2ас), Даниел 1 (2ас), Драговић, Дзиов 2, Гаидаш 1 (2ас), Јанковић, Керезовић 1 (1ас), Кулешов (1ас), Марковић (1ас), Машић 1, Новаковић, Подунавац 1, Ристић, Сабадош (2ас), Шпањевић, Вукичевић, Вуковић, Цвик 2.