Други пораз Звезде у Италији

79

Хокејаши Црвене звезде доживели су други пораз у 2. колу Континентал Купа од Ритен Спорта резултатом 6:4.

Након убедљивог пораза од МАЦ Будимпеште, црвено-бели су пружили знатно бољу партију, али су изгубили и од домаћина турнира 2. кола Континентал Купа италијанског Ритена.

Звезда је у раној фази утакмице примила два гола. Смањио је Марко Бркушанин у 13. минуту, а преокрет нашој екипи у другој трећини доносе Андреј Цвик и Душан Јанковић.

За само два минута домаћи су преокренули резултат у своју корист на почетку треће трећине. Нови гол Ритена пао је у 49. минуту, а Звезда два минута касније преко Михала Даниела смањује на гол заостатка. Ипак, Томас Спинел је у 52. минуту поставио коначан резултат 6:4.

У трећем мечу 2. кола Континентал Купа хокејаши Црвене звезде се састају са словеначком екипом Акрони Јесенице у недељу 21. октобра од 14 часова.

РИТЕН СПОРТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 6:4 (2:1, 0:2, 4:1)

Ритен (Италија) – Дворана: рена Ритен. Судије: Локанс, Цирциганис, Кристели, Пирас. Казне: Ритен 2 минута, Црвена звезда 14 минута.

РИТЕН СПОРТ: Трајбенрајф, Трагуст, Тауферер, Лехтинен 1, С. Костнер 1 (1ас), Ериксон (1ас), Сисланиковс, Вигл, Лесковс (2ас), Тудин 1 (1ас), Фреи (2ас), Т. Спинел 2 (1ас), Брунер, Луц, Ј. Костнер, М. Спинел (1ас), Финк 1, Праст, Квинц, Ајсат, Олер, Печланер. Тренер: Рику-Петери Лехтонен.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Васић, Новаковић, Подунавац, Керезовић (1ас), Бркушанин 1, Чегринцев (1ас), Гаидаш, Анић, Сабадош, Араи (1ас), Цвик 1, Шпањевић, Кулешов (2ас), Вукичевић, Даниел 1, Анђелковић, Јововић, Марковић, Машић, Драговић, Јанковић 1. Тренер: Јовица Рус.

Претходни текстГобељић: Агресивнија игра дала резултат