Убедљив пораз црвено-белих на премијери у Континентал Купу

64

Хокејаши Црвене звезде доживели су убедљив пораз у првој утакмици 2. кола Континентал Купа у Ритену у Италији. Црвено-бели су изгубили од фаворита МАЦ Будимпеште са 8:0.

Наши хокејаши су пружали јак отпор током прве трећине када су примили један погодак, али је у наставку МАЦ Будимпешта у кратком периоду постигла четири, а потом још два поготка и дошла до огромне предности. Мађари су рутински привели меч крају постигли још један гол за коначних 8:0.

Прилику да поправе утисак црвено-бели ће имати већ сутра, у суботу 20. октобра, када играју против домаћина турнира, италијанског Ритена, од 20 часова.

МАЦ БУДИМПЕШТА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 8:0 (1:0, 6:0, 1:0)

Ритен (Италија) – Дворана: Арена Ритен. Судије: Локанс, Рошчин, Бедана и Пирас. Казне: Будимпешта 8 минута, Црвена звезда 16 минута.

МАЦ БУДИМПЕШТА: Балис, Бугар, Макаулај (2ас), Дудаш (1ас), Клемпа 1, Орбан, Браун 1 (2ас), Наги, Пошгаи, Сигети, Однога 1, Дансеро 1 (1ас), Рајна, Тербоч (1ас), Мајорош, Сабад, Вокла, Гарат (1ас), Лангков 2 (2ас), Барт (2ас), Креис 1, Бодо 1 (1ас). Тренер: Гергељи Мајорош.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Вукичевић, Даниел, Новаковић, Гаидаш, Араи, Цвик, Шпањевић, Јововић, Марковић, Машић, Подунавац, Кулешов, Керезовић, Анић, Бркушанин, Сабадош, Анђелковић, Драговић, Јанковић, Чегринцев, Васић. Тренер: Јовица Рус.