Црвено-белима 4. место у региону

68

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у мечу за 3.место од домаћина завршног турнира WABA лиге, екипе Монтана 77-69 (21-18, 28-13, 16-19, 12-19), и на тај начин заузеле су 4.место на Ф4 Регионалне лиге.

Екипа Монтане је од старта имала минималну предност, коју је одржавала. На крају прве четвртине водили су 21-18, а у другом периоду игре стекли предност која је била пресудна у одлучивању победника овог сусрета.

Црвено-беле су биле резултатски у игри до финиша полувремена, успеле и да преокрену резултат и поведу преко Биљане Стјепановић (25-26), али се у последња три минута Монтана серијом 13-0 одлепила на двоцифрену предност и на полувреме отишла са 18 поена предности, 49-31. Црвена звезда у том периоду није успела да постигне кош.

У наставку, Звезда је серијом 7-0 успела да приђе на 11 поена минуса (55-44), али успешно је Монтана одржавала резултатску предност. Није одустајао шампион Србије, успевао је мини серијама да смањи предност домаћина и да се приближи до коначних 69-77 на крају.

Најефикаснија је била Биљана Стјепановић са 15 поена, Јелена Јовановић је убацила 14, Снежана Богићевић 13 поена.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 4 (4ск), Стјепановић 15 (3ск 3ас), Тешић, Прља 8 (3ск 4ас 2укл), Богићевић 13 (4ск 2ас 2укл), Зукановић, А.Катанић 8 (3ск 5ас), Ђокић, Наумчев 1 (4ск 1ас), Бојовић 4, Ђорђевић 2 (5ск), Јовановић 14 (6ск 2ас 2укл).

Претходни текстНаша линија живота – Звездо, велика си!