Убедљив пораз у Барселони

62

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су од Барселоне са убедљивих 88:54 (17:12, 28:13, 17:25 и 26:5) у утакмици 25. кола Евролиге.

У екипи црвено-белих који су доживели најубедљивији пораз ове сезоне у Евролиги, најфикаснији је био Рочести са 13 поена, док је једини двоцифрени уз њега био Огњен Добрић са 10 поена.

У екипи Барселоне која је диктирала темпо, користила умешно све грешке кошаркаша Црвене звезде 18 поена убацио је Рибас, по 16 Томић и Копонен.

Од самог старта домаћи тим је заиграо боље, шут није служио црвено-беле, па је након изједначених 7-8 минута прве деонице, остатак утакмице протекао у знаку Барселоне.

На крају прве деонице било је 17:12, на полувремену 45:24. Међутим, трећа четвртина донела је много бољу игру црвено-белих који су успели да је реше ус воју корист 25:17. Међутим, последња је донела најслабију игру црвено-белих у једној четвртини ове сезоне, не само због чињенице да су убацили само 5 поена. На крају, убедљив пораз 88:54 као упозорење пред много важније утакмице и борбу за трофеј.

Мноштво изгубљених лопти (Звезда на крају чак 17), доминација домаћина у скоку (на крају утакмице 43:25) и много боља „подела“ лопте домаћина и течнији напад (чак 26 асистенција на крају меча) разлог су убедљивог пораза и потпуно заслужено освојених бодова Барселоне.